Автоновини

Hitachi і ABB представили повністю електричний 244-тонний прототип самоскида

Компанії Hitachi Construction Machinery і ABB Traction завершили створення масивного, повністю електричного самоскида для екстремальних умов експлуатації.

План з переведення дизельних кар’єрних самоскидів Hitachi потужністю 2500 к.с. EH4000 вантажопідйомністю 244 тонни на електричний привід був спочатку оголошений ще у 2021 році, коли компанія ABB подивилася на будмайданчик з незвичного погляду, йшлося про управління енергією, необхідною для виконання роботи. Інженери компаній ABB і Hitachi придумали повітряне підключення до електромережі у вигляді “візка”, яке допоможе вивозити важкі самоскиди з шахти, а також використовувати власну масу самоскида для відновлення енергії від рекуперативного гальмування під час руху.

Прототип, який завершив заводські випробування Hitachi
Прототип, який завершив заводські випробування Hitachi

Комбіноване енергетичне рішення “візка” і гравітації дасть змогу електровантажівкам виконувати роботу потужністю в мегавати без необхідності використання масивних акумуляторних блоків потужністю в мегават-годину.

“Проєкт не тільки допомагає розв’язати проблеми, пов’язані з електрифікацією самоскидів, а й також сприяє створенню низьковуглецевого світу за рахунок скорочення викидів парникових газів. Ми з нетерпінням чекаємо можливості побачити, як прототип доведе свою ефективність”, – повідомив Фабіана Кавальканте, керівник підрозділу Mobile e-Power компанії ABB Traction.

Прототип, який завершив заводські випробування Hitachi
Прототип, який завершив заводські випробування Hitachi

Прототип, який завершив заводські випробування Hitachi, вже відправлено на мідно-золотий рудник Кансанші в Африці. Після прибуття він завершить програму остаточних випробувань з метою завершення нової специфікації збірки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України