Авторські статтіЗдоров'я

Про шкоду термопоясів і обгортання плівкою для схуднення

Дурний стереотип про те, що ефект тренування можна посилити, якщо обернути проблемні зони харчовою плівкою або надіти спеціальний термопояс, що застарів. Безсумнівно, в такому вигляді ви будете сильніше потіти, але тільки ви навряд чи станете худнути швидше або скиньте замість кілограма два. Крім того, ви можете завдати шкоди своєму здоров’ю.

Отже, чим загрожують обгортання харчовою плівкою і використання термопоясом в процесі тренувань і чому вони небезпечні?

Ризик зневоднення

Якщо ви коли-небудь займалися у фітнес клубі, то знаєте, що в процесі тренування рекомендується випивати півлітра води. Тому що рідина необхідна нашому організму для нормального функціонування. Виконуючи вправи, ви потієте, а значити, втрачаєте рідина. Якщо обмотатися плівкою/надіти термопояс, то ви почнете потіти активніше, тобто почнете втрачати рідину з подвоєною силою (процес неприродний), що може призвести до зневоднення, адже відновити водний баланс не так просто як здається: для цього потрібен деякий час.

Через зневоднення робота серця ускладнюється: об’єм крові, який перекачується серцем  стає менше, серцебиття частішає, щоб постачати в тканини кисень. З-за цього, порушується і процес виведення з клітин організму шкідливих речовин, адже серце гірше справляється з постачанням клітин киснем.

Піт не містить жиру

Піт, що виділяється під час тренування, складається з: води (майже 99%), амінокислоти гістидину та серину, холестерину, азотистих речовин, які утворюються при розпаді білків (сечова кислота, сечовина, аміак, креатинін), фосфатів, а також із з’єднання єднань летких жирних кислот. Ті жирові відкладення, які псують вам життя і не дають влізти в улюблені джинси, до складу поту не входять. Тому спеціально посилювати потовиділення під час тренування немає причин.

Передчасна перевтома

Із-за надмірного потовиділення (неприродної втрати вологи понад норму) і ускладнення роботи організму (пункт 1), може підвищитися температура. Це викличе швидке перевтома. Тобто, займаючись в плівці або на поясі, ви почнете швидко втомлюватися, навіть при невеликих навантаженнях. Ефективність тренування істотно знизитися, не кажучи вже про шкоду для вашого здоров’я.

Втрата вологи

Щоб заповнити великий об’єм рідини, втраченої під час тренування в плівці або термопоясе, вашому організму знадобиться багато часу. В середньому, за годину організм здатний засвоювати приблизно 0,5 літра рідини. Можете самостійно порахувати, скільки часу і води вам знадобиться для відновлення.

Якщо перед тренуванням обмотатися харчовою плівкою, то ви можете втратити 1,5 літра води (що становить приблизно 2% маси тіла). Це викличе перші ознаки перевтоми. Після втрати 5% можливі галюцинації, а при 10% — непритомність.

Зворотний ефект

Як вже згадувалося в першому пункті,активна втрата вологи призводити до зменшення обсягу крові, що в свою чергу, перешкоджає виведенню з клітин продуктів обміну і розпаду речовин. Тобто, обмотавшись плівкою, ви закриваєте токсинів “вихід”. До того ж, після використання плівки чи пояси у людей з чутливою шкірою з’являється роздратування, викликане речовинами у складі поту (якому ви самі не даєте випаровуватися)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України