Унікальність: кросівки Nike, особливо Cortez, Toki і Air Max, стали культовими і регулярно випускаються лімітованими версіями в новому дизайні.
Актуальність: яскраві кросівки, які можна носити з чим завгодно і коли завгодно – тренду вже більше трьох років, і зникати він не збирається.
Цікавий факт: всупереч розхожій прочитання назви бренду «Найк», читається він інакше – «Найкі» – і походить від імені крилатою давньогрецької богині перемоги Ніки.
Історія: колишній член збірної Орегонського університету з легкої атлетики Філ Найт ще будучи студентом магістратури зрозумів, що панування adidas можна похитнути, якщо експортувати недороге спортивне взуття з Японії. Він зареєстрував свою фірму в 1966 році (тоді вона ще називалася Blue Ribbon Sports) спільно з Біллом Бауерманом, тренером університетської команди, в якій займався Найт.
У 1971 році Найт вирішив, що компанії потрібен свій фірмовий логотип. Розробка була доручена студентці факультету дизайну Керолайн Девідсон – компанія заплатила їй за цю роботу всього 35 доларів. «Взагалі-то, я від нього не в захваті, але думаю, що з часом він мені сподобається», – сказав Найт про значок Swoosh, який придумала для нього Керолайн. Пізніше Керолайн отримала в подарунок від керівництва Nike конверт з акціями компанії. Але скільки там було акцій, знають тільки Найт і вона сама.
У 1972 році Найт налагодив власне виробництво кросівок. Cortez, перша модель кросівок, розроблена Бауерманом, викликала фурор в США. До 1980 року фірма Nike перетворилася у відкрите акціонерне товариство і їй вже належало 50% американського ринку спортивного взуття.
Маркетинговий успіх Nike будувався на тому, що цій марці першою серед спортивних прийшло в голову змішувати візуальні образи в дусі кліпів MTV, поп-музику та спорт. Рекламний ролик Nike на пісню групи Beatles «Revolution» став сенсацією. А після того, як компанія уклала контракт з Майклом Джорданом, інші були спантеличені пошуком знаменитостей, які б підтримали їхню продукцію.