Авторські статтіНовини

Приватна компанія з США розпочне пошук позаземної цивілізації

Провідні вчені у США, включаючи екс-главу NASA Джона Морзе, створили власну приватну компанію, яка займеться пошуком позаземних цивілізацій. Зокрема, в рамках програми Project Blue планується запустити телескоп у систему Альфа Центавра.

На даний момент на створення першого приватного телескопа, який буде мати габарити пральної машини, потрібно від 10 до 50 млн. доларів. Ці кошти підуть на розробку необхідних технологій фотографії і  на запуску пристрою спочатку на орбіту, а потім і в систему Альфа Центавра. Саме там телескоп буде фотографувати екзопланети, потенційно придатні для розвитку позаземного життя.

Слід зазначити, що на фотографії неможливо буде розглянути поверхню планети. Ці дані, як і інформацію про атмосферу, планується отримати при спостереженні за рухом небесного тіла навколо світила. У разі, якщо планета стане непридатною для життя, телескоп буде спрямований на пошук найближчого космічного тіла з відповідними параметрами.

Морзе заявив, що зараз для спорудження знадобиться близько трьох років, після чого телескоп буде направлений спочатку у верхні шари атмосфери на повітряній кулі. Далі його виведуть на орбіту, де він пропрацює ще близько трьох років. Тільки після ретельних перевірок працездатності, пристрій спрямують в потрібному напрямку. Йому належить подолати відстань у чотири світлових роки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України