Відповідальність за зимовий догляд за дорожніми покриттями в Австрії чітко регламентована. Домовласники, які не виконують свої обов’язки, піддаються штрафам. Автовласникам, які надумають чистити сніг зі своїх авто при включеному двигуні загрожує покарання ще серьенее.
Як тільки у Відні йде сніг, потужний флот МА 48 виходить на вулиці для його прибирання. З іншого боку, видалення снігу з тротуарів та під’їздів до будинків — особиста проблема кожного власника.
В період з 6 ранку і до 10 вечора всі тротуари зі снігу та льоду повинні бути чистими і посипані на триметрову висоту.
Якщо тротуару немає, то для проходу повинна бути очищена смуга завширшки не менше одного метра. Сніг та льодові утворення на дахах будинків повинні бути видалені.
Власник нерухомості також повинен прибрати кучугури, які утворюються на тротуарі від снігоприбиральних машин.
Сніг перед будинками або ділянкою не може бути просто відкладений на вулиці (якщо у власника немає дозволу на це). У разі сильного снігопаду обов’язок по очищенню і посыпанию изчезает тільки в тому випадку, якщо вона абсолютно непотрібна і практично неефективна.
Пісок та інші подібні що розкидають матеріали не повинні залишатися до весни. Категорично забороняється переміщувати розкидають матеріали з тротуару на велосипедну доріжку або проїжджу частину.
Всі ці правила застосовуються не тільки у Відні, але і у всій Австрії. Тім не менш, з точки зору періоду, масштабів і характеру заходів, необхідна очищення та розповсюдження снігу може регулюватися в різних муніципалітетах по-різному.
Відповідальність за прибирання снігу і льоду перед будинком (власність) несе відповідний власник. Він часто не хоче обтяжувати себе і того передає свої обов’язки третім особам: доглядачеві, орендарю або спеціалізованої компанії. Ціни на послуги з прибирання снігу залежать від довжини і розташування тротуару і становить близько 250 євро в рік. Цікаво, що власник не автоматично звільняється від усіх зобов’язань тільки тому, що передавши справу професійному постачальника послуг. Якщо зимовий догляд не передається компанії повністю, а лише частково (наприклад, контракт на разове прибирання зон руху в кінці сезону), відповідальність залишається за власником майна.
У разі отримання каліцтв пішоходи можуть вимагати компенсацію від власника, якщо він порушує свої обов’язки по прибиранню снігу.
За матеріалами:https://www.krone.at
Фото: stock.adobe.com