Новини

«Чорна п’ятниця» не за горами: найпопулярніші схеми обману

В Україні реально великі знижки на розпродажах в честь “чорної до п’ятниці” – рідкість, продавці часто вдаються до схем обману – міняють цінники і намагаються продати товар “в навантаження”.

Про це заявив виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

За його словами, деякі магазини дійсно знижують ціни, але не на всі товари, а на пару позицій. Це дозволяє їм стверджувати, що дійсно є знижка, наприклад у 85%, і залучати цім увагу покупців.

Несміянов зазначив, що найбільші знижки найчастіше робляться на застарілі моделі техніки або старі колекції одягу.

“Все нове навряд чи будуть розпродавати за безцінь. А вісь старі сезони можуть вийти в продаж з досить серйозною знижкою. Але ми повинні розуміти, що накрутка на промовах – до 300%. Тобто, продаючи навіть за 75%, магазини все одно вийдуть в плюс або хоча б у нуль”, – сказавши він.

Експерт попередив, що в багатьох містах бізнесмени напередодні дня розпродажів різко підвищують ціни, а потім їх знижують. Популярними є “трюк” з переклеиванием цінників. Ще одна розповсюджена схема – продажу промов “в навантаження”.

“Вам можуть продати куртку, а зверху постаратися продати шарф. На ті, що ви заощадите, а на чомусь – програєте. Тобто іноді варто купити окремо куртку, а окремо – шарф. Це економічно”, – уточнив Несміянов.

Він закликав українців не купувати речі в поспіху, особливо ті, що не підлягають поверненню, і бути уважними.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України