При католицькому соборі відкрита безкоштовна юридична консультація

Юридична клініка імені Папи Франциска, що надає безкоштовні консультації, почала роботу в Окленді (штат Каліфорнія) при кафедральному соборі Світла Христового, повідомляє Catholic News Agency.

За словами директора і співзасновника клініки Тома Грірті, які наводить Catholic News Agency, проблеми в юридичній сфері є у дуже багатьох людей. Головна мета нової клініки, як заявив він, — «полегшити тяготи людей».

Том Грірті, який нещодавно залишив юридичну практику в каліфорнійському місті Мартінез, розповів, що ідея прийшла до нього, коли він отримав ступінь магістра в галузі богословських досліджень у Домініканській школі філософії і теології в Берклі. «Мій професор, сестра Маріанна Фаріна попросила мене зробити проект, який відповідав би моїй роботі», — цитує Т. Гріра CNA. Таким проектом стала юридична клініка Папи Франциска, на створення якої у Тома Грірті і його помічників пішло близько двох років. Створенню клініки сприяв Мальтійский орден, а благословив єпископ Майкл Барбер. Він же запропонував назвати її на честь Папи Франциска. За словами Т. Грірті, єпископ Барбер побажав, щоб робота клініки ґрунтувалася на милосерді, а не тільки на законі. «Милосердя зазвичай не передбачає закон. Закон керується принципами не милосердя, а справедливості», — зазначив адвокат. Він розповів, що адвокати проводять близько години з кожним клієнтом, уважно слухаючи його історію, вникаючи в неї і намагаючись зрозуміти корінь проблеми.

«Ми намагаємося вшанувати пам’ять Папи Франциска, надихаючись тим, що він оголосив про проведення Святого року Милосердя. Ми намагаємося допомагати людям у проблемі з законом, співчуваючи їм», — розповів Т. Грірті. Він зауважив, що ця ідея може бути реалізована в інших дієцезіях по всій країні, де є безліч адвокатів, які сповідують католицьку віру, які перебувають на пенсії або просто мають можливість і час для створення подібних клінік. За словами Тома Грірті, в клініці на добровільній основі працюють десять адвокатів і їх послугами вже скористалися більше двадцяти чоловік. Досвідчені юристи на добровільній основі пропонують безкоштовні юридичні консультації щодо врегулювання будь-яких конфліктів, включаючи сімейні. Особливістю новоствореної юридичної клініки є той факт, що вона була організована не на базі юридичного факультету університету, а створена при католицькому соборі.

Юридичні клініки: історія

Вперше термін «юридична клініка» вжив у 1855 році відомий російський юрист-цивіліст і громадський діяч Дмитро Мейер. Перша згадка терміну «юридична клініка» у закордонній літературі відноситься до 1900 року, коли в журналі «Deutsche Juristen-Zeitung» була опублікована стаття професора Георга Фроммгольда під назвою «Juristische Kliniken». «Вказуючи на те величезне значення, яке мають для лікарської практики клініки, існуючі при медичних факультетах і академіях, Фроммгольд пропонує влаштувати їх зразок при юридичних вищих навчальних закладах, де учні розбирали б під керівництвом професора не вигадані або віджилі юридичні казуси, а надавали б безпосередню юридичну допомогу потребуючим цього особам, займаючись живими, невирішеними ще справами», — йшлося у публікації. В даний час юридичні клініки отримали широке поширення. По сформованій практиці, в більшості випадків юридичні клініки створюються на базі вищих навчальних закладів. Переваги юридичних клінік при юридичних факультетах вузів або юридичних вузах особливо помітно проявляються в тому, що вони приносять користь як студентам, які надають консультації, так і їх відвідувачам — громадянам, які найчастіше належать до категорії малозабезпечених. Будучи учасниками недержавної системи безкоштовної юридичної допомоги, багаті юридичні клініки прагнуть підтримувати на високому рівні якість своєї роботи. З одного боку, це дозволяє готувати кваліфікованих фахівців у галузі юриспруденції, а з іншого — дає кваліфіковану юридичну допомогу громадянам. Юридичні клініки можуть надавати безкоштовну юридичну допомогу у вигляді правового консультування в усній і письмовій формі, складання заяв, скарг, клопотань і інших документів правового характеру. Консультації в юридичних клініках дають студенти старших курсів, що навчаються за юридичною спеціальністю в освітніх організаціях вищої освіти, під контролем викладачів або практикуючих юристів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh