Президент Росії підписав закон про ізоляцію російського інтернету

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, неформально названий законом «про ізоляцію російського інтернету» або законом про «суверенний інтернет».

У Кремлі заявляють, що закон має на меті «забезпечити безпечне і стійке функціонування інтернету на території Росії» – повідомляє Радіо Свобода.

Критики кажуть, що суть закону – розширення контролю влади країни над інтернетом, і він призведе до тотальної державної цензури в російському сегменті інтернету. Вони звертають увагу, що закон передбачає розширення наглядових повноважень в інтернеті для російських спецслужб і можливостей для влади контролювати інформацію.

За словами ж влади, йдеться про захисний захід на випадок, якщо США відріжуть Росію від всесвітньої мережі, щоб російський сегмент інтернету міг функціонувати незалежно від решти світу. В такому разі контроль над усім російським сегментом інтернету має перейти до «Роскомнагляду», державної структури, до фактичних функцій якої, зокрема, належить цензура інформації, і цей орган отримає повноваження фільтрувати весь вміст російського інтернету.

Але ще до можливого виникнення такої ситуації інтернет-провайдери будуть зобов’язані спрямовувати весь потік даних через сервери на території Росії.

Більша частина вимог закону має набути чинності з 1 листопада.

Міжнародні правозахисні організації закликали Путіна не підписувати закон. У спільній декларації організацій «Репортери без кордонів» і Human Rights Watch було наголошено, що він порушує європейську Конвенцію з прав людини і пакт ООН про громадянські і політичні права, які підписувала Росія.

Також закон критикувала низка інтернет-компаній, які звертали увагу, наприклад, що технологія, яка розробляється для його виконання, погіршить роботу сервісів, чи що аналізувати весь потік інформації було б надто дорого, так що остаточна вартість проекту буде «космічною».

Автори закону спочатку стверджували, що на його виконання не потрібно додаткових витрат з бюджету, пізніше стали заявляти, що на це піде понад 20 мільярдів рублів (нині це майже 310 мільйонів доларів); тим часом у пресі з’явилася інформація про суму принаймні у 30 мільярдів рублів (понад 460 мільйонів доларів).

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh