Авторські статті

Президент Путін може отримати на параді Перемоги 9 травня конфуз

  Присутність президента Чехії Мілоша Земана на параді Перемоги в Москві 9 травня, загрожує тим, що президент РФ Володимир Путін отримає конфуз. Таку думку висловили британські журналісти.  Один з лідерів, яким відіслав запрошення президент Путін і які прийняли запрошення Кремля на парад Перемоги в Москві, – президент Чехії Мілош Земан заявив, що вшанує пам’ять бійців Російської визвольної армії. Вони брали участь у визволенні Праги, але в Росії вважаються зрадниками, передає Joinfo.ua з посиланням на Daily Telegraph.

У британському виданні відзначають, що Земан раніше повідомив про свій намір вшанувати пам’ять генерала Андрія Власова і бійців Російської визвольної армії (РОА). РОА була сформована під командуванням нацистських збройних сил в листопаді 1944 році і складалася з дезертирів, військовополонених і антикомуністів, пише The Telegraph. На заключних етапах війни армія перейшла на бік союзників і брала участь у визволенні Праги поряд з чеськими силами опору.

“Моя участь у заходах в Москві служить для того, щоб вшанувати пам’ять усіх радянських громадян, які загинули у війні, включаючи і солдатів РОА. Так буває в житті людей. Спочатку робиш щось погане, як це було з Власовим, але в кінці життя, здійснюєш хороший вчинок “, – заявив Земан.

Перехід РОА на бік опору не допомогло Власову уникнути тортур і страти після війни, в той час, як багато солдатів РОА були заслані до ГУЛАГу. У Росії Власов і РОА все ще вважаються зрадниками – в 2001 році суд відмовився їх реабілітувати.

Як зазначає Daily Telegraph, президенту Путіну і так доведеться спостерігати парад на Червоній площі в компанії “купки деспотів і диктаторів, включаючи північнокорейського лідера Кім Чен Іна, замість бажаного списку провідних світових лідерів”. Заяви Земана ставлять його ще в більш незручне становище.

Нагадаємо, Земан розповів, що на 9 травня запланував візит до Москви, де він проведе зустріч з президентом Путіним. Він буде чи не єдиним європейським лідером, який приїде на парад в РФ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України