Авторські статті

Президент оглянув виставку оборонних інновацій українських компаній

Президент відвідав виставку інноваційних розробок продукції подвійного призначення компаній Мережевого кластеру високих технологій – об’єднання українських компаній, які активно працюють над вирішенням нагальних потреб армії задля підвищення обороноздатності нашої держави.

Оглянувши виставку, Глава держави високо оцінив наукові досягнення, що можуть зберегти сотні життів наших захисників, та запевнив, що всіляко сприятиме тому, щоб ці розробки в найкоротший термін почали використовуватися у військах.

Президент подякував ентузіастам, волонтерам, всім, кому не байдуже і хто має можливості застосувати інтелектуальний потенціал для покращення діяльності оборонного комплексу. «На виставці представлені різноманітні напрямки підвищення ефективності співпраці з Міністерством оборони, з Генеральним штабом, і я хотів би зробити все можливе, щоб спростити відстань від того, коли ідея з’являється, виробляється перший практичних зразок і до застосування цих технологій у військах», – сказав Глава держави.

«Перші зразки дають серйозні підстави для оптимізму», – сказав Президент, додавши, – за допомогою держави ми робимо все для того, щоб поставити це вже на серійне виробництво». Президент уточнив, що мова йде про прибори нічного бачення, системи управління артилерійським вогнем, вдосконалення системи захисту комунікацій в військах, дрони, які будуть захищені від впливу систем радіоелектронної боротьби.
Президент, який спілкувався з керівниками компаній-розробників, що представляли свої розробки, зазначив, що левова частка зауважень з їх боку стосувалася ліквідації бюрократичних перепон на шляху до початку застосування цих технологій. «Ми домовилися, що протягом 2-3 тижнів ми побачимо перші випробування цих розробок», – зазначив Глава держави.

Президент висловив задоволення рівнем співпраці вчених, військових, громадськості задля покращення обороноздатності держави. «Я дуже тішуся тим об’єднанням потенціалів волонтерів, творчого потенціалу українських вчених, готовністю представників українських Збройних Сил на цю співпрацю», – сказав Верховний Головнокомандувач, додавши, що така співпраця дозволяє впевнено дивитися у майбутнє.

На експозиції, яку розташовано на базі компанії «KM-CORE», Глава держави оглянув зразки військової техніки – безпілотних літальних апаратів, броньованих машин. Також Президент ознайомився з інформацією щодо низки інноваційних розробок, зокрема, радіостанцій і радіоелектронного сканеру ефіру, модернізованих приладів нічного бачення бойових машин, тактичного розвідувально-ударного комплексу «Кропива», а також щодо модернізації та покращення ергономіки стрілецької зброї, тактичних окулярів.

Серед розробок – тренажерні комплекси на базі комп’ютерних симуляторів та новітніх інформаційних платформ (клас тактичної підготовки льотчиків, електронний стрілецький тир, клас підготовки танкістів). Президенту представили автоматизовану систему управлення оборонними ресурсами, систему кібернетичного захисту, польовий маршрутизатор та телекомунікаційний комплект. Главі держави також представили розробки у галузі військової медицини.

Під час огляду Главу держави супроводжували Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків Анатолійович, голова правління компанії «KM-CORE» Євген Уткін, генеральний директор компанії «Dе Novo» Максим Агєєв.

Прес- служба Призедента України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.