Президент Ірану відвідав з офіційним візитом Відень

4 липня австрійську столицю з візитом відвідав президент Ісламської республіки Іран Хасан Рухани. В ході своєї поїздки глава Ірану провів переговори з президентом Австрії Олександром Ван дер Белленом і федеральним канцлером Себастьяном Курцем.

Візит іранського лідера був спрямований на отримання підтримки з австрійської сторони, спрямованої на збереження «ядерної угоди», а також сприяння економічному співробітництву між двома країнами.

Після проведених переговорів президента Ірану з президентом Австрії і федеральним канцлером сторони дали прес-конференції, на яких зокрема було зазначено, про необхідність збереження ядерної угоди» з Іраном, незалежно від виходу з неї США. Ван дер Беллен назвав її «ключовим елементом нерозповсюдження ядерної зброї». Австрійський президент заявив на необхідності діалогу з Іраном, має багатовікову спільну з Австрією історію, а також висловив надію на те, що економічні відносини не тільки збережуться, але і поглибляться, незважаючи на санкції США, які вступають в силу з серпня поточного року. За словами президента, санкції США проти Ірану суперечать міжнародному праву і торкнуться і австрійські економічні кола, завдаючи шкоди австрійським компаніям, що ведуть співпрацю з Іраном. Незважаючи на засудження першою особою Австрійської республіки подібної поведінки США, президент вказав, що австрійському бізнесу необхідно самостійно визначати подальшу перспективу економічного співробітництва з іранськими партнерами.

Сторони також обмінялися думками щодо Ізраїлю. Так, Себастьян Курц заявив, що Австрія несе особливу відповідальність» щодо Ізраїлю і євреїв. «На наш погляд, абсолютно неприйнятно, якщо право Ізраїлю на існування ставиться під сумнів», — сказав канцлер. У свою чергу Рухані вказав, що в іранського народу «хороші відносини з євреями по всьому світу», але прояв «сіонізму», який, за словами іранського президента, пригнічує людей в секторі Газа, підтримує заборонену терористичну організацію «Ісламська держава» в Сирії і «має руйнівну роль в регіоні».

Цікавим виглядає той факт, що перед зустріччю з Рухані федеральний канцлер Австрії провів телефону розмову з прем’єр-міністром Ізраїлю Нетаньяху. За словами прес-секретаря канцлера, «йому було важливо почути думку Ізраїлю перед візитом президента Ірану до Відня».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh