Авторські статтіНовини з Австрії

Президент Ірану відвідав з офіційним візитом Відень

4 липня австрійську столицю з візитом відвідав президент Ісламської республіки Іран Хасан Рухани. В ході своєї поїздки глава Ірану провів переговори з президентом Австрії Олександром Ван дер Белленом і федеральним канцлером Себастьяном Курцем.

Візит іранського лідера був спрямований на отримання підтримки з австрійської сторони, спрямованої на збереження «ядерної угоди», а також сприяння економічному співробітництву між двома країнами.

Після проведених переговорів президента Ірану з президентом Австрії і федеральним канцлером сторони дали прес-конференції, на яких зокрема було зазначено, про необхідність збереження ядерної угоди» з Іраном, незалежно від виходу з неї США. Ван дер Беллен назвав її «ключовим елементом нерозповсюдження ядерної зброї». Австрійський президент заявив на необхідності діалогу з Іраном, має багатовікову спільну з Австрією історію, а також висловив надію на те, що економічні відносини не тільки збережуться, але і поглибляться, незважаючи на санкції США, які вступають в силу з серпня поточного року. За словами президента, санкції США проти Ірану суперечать міжнародному праву і торкнуться і австрійські економічні кола, завдаючи шкоди австрійським компаніям, що ведуть співпрацю з Іраном. Незважаючи на засудження першою особою Австрійської республіки подібної поведінки США, президент вказав, що австрійському бізнесу необхідно самостійно визначати подальшу перспективу економічного співробітництва з іранськими партнерами.

Сторони також обмінялися думками щодо Ізраїлю. Так, Себастьян Курц заявив, що Австрія несе особливу відповідальність» щодо Ізраїлю і євреїв. «На наш погляд, абсолютно неприйнятно, якщо право Ізраїлю на існування ставиться під сумнів», — сказав канцлер. У свою чергу Рухані вказав, що в іранського народу «хороші відносини з євреями по всьому світу», але прояв «сіонізму», який, за словами іранського президента, пригнічує людей в секторі Газа, підтримує заборонену терористичну організацію «Ісламська держава» в Сирії і «має руйнівну роль в регіоні».

Цікавим виглядає той факт, що перед зустріччю з Рухані федеральний канцлер Австрії провів телефону розмову з прем’єр-міністром Ізраїлю Нетаньяху. За словами прес-секретаря канцлера, «йому було важливо почути думку Ізраїлю перед візитом президента Ірану до Відня».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.