Президент Чехії розкритикував спецслужби, які повідомили про російську загрозу

Президент Чехії Мілош Земан назвав контррозвідку власної країни неефективною і непотрібною. Так він прокоментував недавній щорічну доповідь Служби безпеки та інформації (BIS), в якому говориться, що висока активність російських шпигунів представляє серйозну загрозу для республіки.

«Сподіваюся, я цим не розкриваю ніякої таємниці, крім таємниці про неспроможність BIS. За шість років мого президентства смороду не виявили навіть одного російського чи китайського шпигуна, про які постійно говорять», – сказавши Земан в ефірі телеканалу Barrandov.

Нагадаємо, що спецслужби Чехії повідомили російські шпигуни – головна загроза для країни

На думку глави держави, доповіді контррозвідки є лише спробою виправдати своє існування і домогтися збереження або збільшення державного фінансування.

«Їм потрібно переконати громадськість у своїй корисності. Але якщо вони кажуть, що у нас кишить російськими і китайськими шпигунами, але за шість років не зуміли зловити жодного, то це лише балачки», – зазначив президент.

Земан додав, що кілька років тому BIS за його дорученням вела пошук прихильників «Ісламської держави» в Чехії. Підсумком цієї роботи став доповідь про те, що мусульманська громада в республіці досить миролюбна і нічого протиправного в ній не відбувається. Однак незабаром одного з лідерів цієї громади, празького імама, поліція звинуватила у підтримці і фінансуванні тероризму, і він утік з країни.

Президент назвав співробітників контррозвідки сленговим словом «čučkaři», яке можна перекласти як «невмілі люди, здатні тільки на малі справи».

BIS відкинула звинувачення в непрофесіоналізмі

«Про всі загрози ми своєчасно інформуємо. Нами керує уряд, а контролюють спеціальна парламентська комісія і комітет з безпеки. Всі ці три органи нам недвозначно висловили подяку за службу», – написало відомство у своєму «Твіттері».

За спецслужбу заступився і євродепутат Томаш Здеховский.

«Для інформації, пан президент: на думку ізраїльської розвідки, ці čučkaři є найбільш ефективними в Євросоюзі. У свою чергу США вже тривалий час називають BIS однією з п’яти кращих контррозвідок Європи. Можливо, варто менше гуляти в російському посольстві і більше говорити з чеською громадськістю», – написав політик у соцмережах.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh