Авторські статтіДіаспора

Президент Чехії розкритикував спецслужби, які повідомили про російську загрозу

Президент Чехії Мілош Земан назвав контррозвідку власної країни неефективною і непотрібною. Так він прокоментував недавній щорічну доповідь Служби безпеки та інформації (BIS), в якому говориться, що висока активність російських шпигунів представляє серйозну загрозу для республіки.

«Сподіваюся, я цим не розкриваю ніякої таємниці, крім таємниці про неспроможність BIS. За шість років мого президентства смороду не виявили навіть одного російського чи китайського шпигуна, про які постійно говорять», – сказавши Земан в ефірі телеканалу Barrandov.

Нагадаємо, що спецслужби Чехії повідомили російські шпигуни – головна загроза для країни

На думку глави держави, доповіді контррозвідки є лише спробою виправдати своє існування і домогтися збереження або збільшення державного фінансування.

«Їм потрібно переконати громадськість у своїй корисності. Але якщо вони кажуть, що у нас кишить російськими і китайськими шпигунами, але за шість років не зуміли зловити жодного, то це лише балачки», – зазначив президент.

Земан додав, що кілька років тому BIS за його дорученням вела пошук прихильників «Ісламської держави» в Чехії. Підсумком цієї роботи став доповідь про те, що мусульманська громада в республіці досить миролюбна і нічого протиправного в ній не відбувається. Однак незабаром одного з лідерів цієї громади, празького імама, поліція звинуватила у підтримці і фінансуванні тероризму, і він утік з країни.

Президент назвав співробітників контррозвідки сленговим словом «čučkaři», яке можна перекласти як «невмілі люди, здатні тільки на малі справи».

BIS відкинула звинувачення в непрофесіоналізмі

«Про всі загрози ми своєчасно інформуємо. Нами керує уряд, а контролюють спеціальна парламентська комісія і комітет з безпеки. Всі ці три органи нам недвозначно висловили подяку за службу», – написало відомство у своєму «Твіттері».

За спецслужбу заступився і євродепутат Томаш Здеховский.

«Для інформації, пан президент: на думку ізраїльської розвідки, ці čučkaři є найбільш ефективними в Євросоюзі. У свою чергу США вже тривалий час називають BIS однією з п’яти кращих контррозвідок Європи. Можливо, варто менше гуляти в російському посольстві і більше говорити з чеською громадськістю», – написав політик у соцмережах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України