Прем’єра фільму Мартіна Скорсезе «Silence» відбудеться 24 грудня

Новий фільм Мартіна Скорсезе «Silence» (Мовчанка), який розповідає про переслідування християн в Японії в ХVІІ столітті, буде прем’єрно показано 24 грудня цього року, напередодні Різдва за григоріанським календарем, повідомляє хорватський католицький портал «Bitno.net».

Фільм є екранізацією роману «Мовчанка» японського католицького письменника Сюсаку Ендо (1923-1966). Твори цього письменника свого часу були шоком для японського суспільства, оскільки розповідали про японське суспільство і культуру з перспективи японських католиків – релігійної меншини. Роман «Мовчанка» вийшов у світ у рік смерті автора – в 1966 році. Це найвідоміший роман цього автора. У ньому описуються події початку ХVІІ ст. коли японські володарі вирішили повністю знищити християнство в Японії.

Головним героєм книги є молодий португальський єзуїт, який погодився пробратися в Японію, щоб довідатись чи насправді о. Крістовао Феррейра відрікся християнства. Феррейра – історична особистість. Був місіонером у Японії, був заарештований і мучений. Зрікся християнства, став буддистським монахом і писав трактати проти християнства.

У романі о. Родріґес і ще один єзуїт – о. Франціско Ґаррпе потрапляють в Японію в 1638 році. Ситуація жахлива. Католики переховуються, а тих із них кого влада викриє змушувані топтати зображення Ісуса. Якщо відмовляться таке чинити – чекає їх жахлива смерть.

Головну роль у фільмі грає Андрю Ґарфілд, відомий виконанням головної ролі у фільмі «Чудесний Спайдермен». У фільмі також грає ірландський актор Ліам Нісон, який нещодавно прийняв активну участь в антикатолицькій кампанії за легалізацію абортів в цій країні. Він грає Крістовава Феррейру – єзуїта, який відрікся християнської віри.

Ендо у своїх творах прагнув показати що Бог не прийшов знищити терпіння вже і зараз, а прийшов для того, щоб терпіти разом з людьми. Тому залишається питанням: наскільки Мартіну Скорсезе вдалося у своєму фільмі вловити цю суть творів Ендо?

Без сумніву Скорсезе – великий митець, але його ставлення до католицтва є двояке – він виріс у побожні католицькій сім’ї, але пізніше відрікся від практикування віри, про те про самого себе він заявляє: що в культурологічному сенсі він і наділ залишається католиком.

Проте, не слід забувати що саме Мартін Скорсезе зняв фільм «Остання спокуса Христа» (за романом Ніколи Казантакіса), який є чистим богохульством у своєму висвітленні особи Ісуса. Чи «відкупиться» Скоресезе побожним фільмом від свого богохулення світ довідається менш як за пів року.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

13 + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh