Новий фільм Мартіна Скорсезе «Silence» (Мовчанка), який розповідає про переслідування християн в Японії в ХVІІ столітті, буде прем’єрно показано 24 грудня цього року, напередодні Різдва за григоріанським календарем, повідомляє хорватський католицький портал «
Фільм є екранізацією роману «Мовчанка» японського католицького письменника Сюсаку Ендо (1923-1966). Твори цього письменника свого часу були шоком для японського суспільства, оскільки розповідали про японське суспільство і культуру з перспективи японських католиків – релігійної меншини. Роман «Мовчанка» вийшов у світ у рік смерті автора – в 1966 році. Це найвідоміший роман цього автора. У ньому описуються події початку ХVІІ ст. коли японські володарі вирішили повністю знищити християнство в Японії.
Головним героєм книги є молодий португальський єзуїт, який погодився пробратися в Японію, щоб довідатись чи насправді о. Крістовао Феррейра відрікся християнства. Феррейра – історична особистість. Був місіонером у Японії, був заарештований і мучений. Зрікся християнства, став буддистським монахом і писав трактати проти християнства.
У романі о. Родріґес і ще один єзуїт – о. Франціско Ґаррпе потрапляють в Японію в 1638 році. Ситуація жахлива. Католики переховуються, а тих із них кого влада викриє змушувані топтати зображення Ісуса. Якщо відмовляться таке чинити – чекає їх жахлива смерть.
Головну роль у фільмі грає Андрю Ґарфілд, відомий виконанням головної ролі у фільмі «Чудесний Спайдермен». У фільмі також грає ірландський актор Ліам Нісон, який нещодавно прийняв активну участь в антикатолицькій кампанії за легалізацію абортів в цій країні. Він грає Крістовава Феррейру – єзуїта, який відрікся християнської віри.
Ендо у своїх творах прагнув показати що Бог не прийшов знищити терпіння вже і зараз, а прийшов для того, щоб терпіти разом з людьми. Тому залишається питанням: наскільки Мартіну Скорсезе вдалося у своєму фільмі вловити цю суть творів Ендо?
Без сумніву Скорсезе – великий митець, але його ставлення до католицтва є двояке – він виріс у побожні католицькій сім’ї, але пізніше відрікся від практикування віри, про те про самого себе він заявляє: що в культурологічному сенсі він і наділ залишається католиком.
Проте, не слід забувати що саме Мартін Скорсезе зняв фільм «Остання спокуса Христа» (за романом Ніколи Казантакіса), який є чистим богохульством у своєму висвітленні особи Ісуса. Чи «відкупиться» Скоресезе побожним фільмом від свого богохулення світ довідається менш як за пів року.