Авторські статті

Прем’єр міністр України закликає учасників Будапештського меморандуму прогарантувати безпеку й територіальну цілісність України

Арсеній Яценюк звернувся до країн-учасників Будапештського меморандуму прогарантувати безпеку, територіальну цілісність і єдність України. Про це він заявив з парламентської трибуни, представляючи програму майбутнього уряду України.

“Сьогодні наша країна знаходиться в одному з найбільш складних історичних періодів. Країна знаходиться на межі економічного і політичного колапсу. Країну хочуть розірвати і розтягнути, і в інтересах українського народу ми зобов’язані зберегти цілісність української держави”, – наголосив він.

Арсеній Яценюк підкреслив, що під загрозою знаходяться територіальна цілісність і єдність України: “Ідуть посягання на суверенні права української держави”.

“Україна закликає всіх учасників Будапештського меморандуму прогарантувати безпеку, територіальну цілісність і єдність країни. Коли підписували меморандум, було визначено, що країни-гаранти – Росія, США і Великобританія – візьмуть на себе відповідальність за те, що прогарантують уникнення будь-яких військових конфліктів. Жодна з країн-сусідів ніколи ні за яких обставин не має втручатись у внутрішні справи України”, – наголосив він.

Арсеній Яценюк підкреслив, що зараз тривають спроби сепаратизму, в першу чергу на території АР Крим: “Наше спільне бачення, яке Верховна Рада неодноразово ухвалювала, – виключно єдність, засудження проявів сепаратизму і  боротьба з тими, хто хоче розколоти українську державу”.

“В Україні є дуже багато відмінностей. Хтось розмовляє російською, хтось українською, хтось бачить українську історію по-одному, хтось по-іншому. Хтось ходить до однієї церкви, хтось молиться в іншій. Але зараз мова іде про національну єдність, і будь-хто, хто закликатиме до розколу – це ті, які проти українського народу і проти української держави”, – наголосив він.

“Сила України і українського народу тільки в тому, що, незважаючи на те, що ми в дечому різні, ми єдині в прагненні жити в одній об’єднаній Україні, поважати одне одного, допомагати одне одному і зберегти те, що робилось нашими дідами нашими батьками і те, що треба зробити для наших дітей”, – зазначив він.

Арсеній Яценюк окремо зупинився на мовному питанні. Він наголосив, що єдиною державною мовою визначена українська, і єдина мова, вказана в Основному законі, окрім української – це російська: “Ми забезпечимо всім національним меншинам, всім національно-культурним і етнічним групам гарантії і права їхнього розвитку. Кожен українець, чи він на заході, чи на сході, розмовляє він українською, російською чи будь-якою іншою мовою, ходить до однієї чи іншої церкви, повинен знати: він – громадянин України, і українська держава забезпечить кожному всі конституційні права і свободи, які гарантовані Основним законом України”, – наголосив Арсеній Яценюк.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.