Прем’єр міністр України закликає учасників Будапештського меморандуму прогарантувати безпеку й територіальну цілісність України

Арсеній Яценюк звернувся до країн-учасників Будапештського меморандуму прогарантувати безпеку, територіальну цілісність і єдність України. Про це він заявив з парламентської трибуни, представляючи програму майбутнього уряду України.

“Сьогодні наша країна знаходиться в одному з найбільш складних історичних періодів. Країна знаходиться на межі економічного і політичного колапсу. Країну хочуть розірвати і розтягнути, і в інтересах українського народу ми зобов’язані зберегти цілісність української держави”, – наголосив він.

Арсеній Яценюк підкреслив, що під загрозою знаходяться територіальна цілісність і єдність України: “Ідуть посягання на суверенні права української держави”.

“Україна закликає всіх учасників Будапештського меморандуму прогарантувати безпеку, територіальну цілісність і єдність країни. Коли підписували меморандум, було визначено, що країни-гаранти – Росія, США і Великобританія – візьмуть на себе відповідальність за те, що прогарантують уникнення будь-яких військових конфліктів. Жодна з країн-сусідів ніколи ні за яких обставин не має втручатись у внутрішні справи України”, – наголосив він.

Арсеній Яценюк підкреслив, що зараз тривають спроби сепаратизму, в першу чергу на території АР Крим: “Наше спільне бачення, яке Верховна Рада неодноразово ухвалювала, – виключно єдність, засудження проявів сепаратизму і  боротьба з тими, хто хоче розколоти українську державу”.

“В Україні є дуже багато відмінностей. Хтось розмовляє російською, хтось українською, хтось бачить українську історію по-одному, хтось по-іншому. Хтось ходить до однієї церкви, хтось молиться в іншій. Але зараз мова іде про національну єдність, і будь-хто, хто закликатиме до розколу – це ті, які проти українського народу і проти української держави”, – наголосив він.

“Сила України і українського народу тільки в тому, що, незважаючи на те, що ми в дечому різні, ми єдині в прагненні жити в одній об’єднаній Україні, поважати одне одного, допомагати одне одному і зберегти те, що робилось нашими дідами нашими батьками і те, що треба зробити для наших дітей”, – зазначив він.

Арсеній Яценюк окремо зупинився на мовному питанні. Він наголосив, що єдиною державною мовою визначена українська, і єдина мова, вказана в Основному законі, окрім української – це російська: “Ми забезпечимо всім національним меншинам, всім національно-культурним і етнічним групам гарантії і права їхнього розвитку. Кожен українець, чи він на заході, чи на сході, розмовляє він українською, російською чи будь-якою іншою мовою, ходить до однієї чи іншої церкви, повинен знати: він – громадянин України, і українська держава забезпечить кожному всі конституційні права і свободи, які гарантовані Основним законом України”, – наголосив Арсеній Яценюк.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh