Чехія може приєднатися до бойкоту російських дипломатів

Двадцять країн Євросоюзу готуються вислати російських дипломатів із-за справи про отруєння колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в англійській Солсбері. Великобританія вважає, що ліквідацію перебіжчика ініціювало керівництво РФ.

«Безпрецедентний скоординований раунд видворення розпочнеться в понеділок з відкликання посла Європейського союзу в Москві на чотири тижню», — стверджує газета The Times.

У четвер, 22 березня, прем’єр-міністру Великобританії Терезі Мей вдалося переконати європейські країни, в першу чергу Францію, Німеччину, Литву та Ірландію, даті Москві «рішучу відповідь» і вислати пов’язаних зі спецслужбами дипломатів.

«Загроза з боку Росії — це загроза, яка не визнає кордонів. На мою думку, ясно, що Кремль кидає виклик цінностей, які ми поділяємо як європейці, і це правильно, що ми стоїмо разом на захист цих цінностей», — заявила вона.

Серед двадцяти країн, які вдадуться до висилки російських дипломатів, швидше за все, буде і Чехія.

«Я обговорю це в понеділок з колегами в уряді, насамперед з міністром закордонних справ Стропніцким. На засіданні Ради Європи Тереза Мей попросила мене і прем’єр-міністрів інших країн про солідарність. Ми повинні відповісти на брехливу заяву Росії, ніби Чеська Республіка виробляє «Новачок». У нас його немає і ніколи не було», – заявив глава чеського уряду Андрій Бабиш.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh