Авторські статтіДіаспора

Чехія може приєднатися до бойкоту російських дипломатів

Двадцять країн Євросоюзу готуються вислати російських дипломатів із-за справи про отруєння колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в англійській Солсбері. Великобританія вважає, що ліквідацію перебіжчика ініціювало керівництво РФ.

«Безпрецедентний скоординований раунд видворення розпочнеться в понеділок з відкликання посла Європейського союзу в Москві на чотири тижню», — стверджує газета The Times.

У четвер, 22 березня, прем’єр-міністру Великобританії Терезі Мей вдалося переконати європейські країни, в першу чергу Францію, Німеччину, Литву та Ірландію, даті Москві «рішучу відповідь» і вислати пов’язаних зі спецслужбами дипломатів.

«Загроза з боку Росії — це загроза, яка не визнає кордонів. На мою думку, ясно, що Кремль кидає виклик цінностей, які ми поділяємо як європейці, і це правильно, що ми стоїмо разом на захист цих цінностей», — заявила вона.

Серед двадцяти країн, які вдадуться до висилки російських дипломатів, швидше за все, буде і Чехія.

«Я обговорю це в понеділок з колегами в уряді, насамперед з міністром закордонних справ Стропніцким. На засіданні Ради Європи Тереза Мей попросила мене і прем’єр-міністрів інших країн про солідарність. Ми повинні відповісти на брехливу заяву Росії, ніби Чеська Республіка виробляє «Новачок». У нас його немає і ніколи не було», – заявив глава чеського уряду Андрій Бабиш.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України