Автоновини

Преміум-седан за 3 мільйони: Volvo S90 проти BMW 5-ї серії

Перевіряємо, чи по зубах скандинавського дизайну німецька бізнес-класика

У цьому порівнянні відчайдушно не вистачає Е-класу від Mercedes-Benz, альо в прес-парку чомусь не виявилося версій слабкіше 400 сил. Зате знайшлися нова «п’єр ятірка» BMW і Volvo S90 з дизельними моторами і повним приводом. Але і тут повної рівності не вийшло: у Volvo лише один дизель (версія D5) потужністю 235 сил, а у BMW є 520d (190 л. с.) і 530d (249). Одного ближче до S90 D5 по потужності, але далі за ціною: Volvo стартує з 3 164 000 рублів, а BMW коштує від 2 960 000 і 3 670 000 відповідно. Тому будемо вважати коректним порівняння 190-сильної BMW з 235-сильним Volvo за приблизно однакові гроші.

Volvo на любителя і BMW для консерватора

Відразу приглушим інтригу: ну не їде Volvo так само здорово, як BMW. Очікувано. Що залишається шведам? Малювати, ризикувати і оригінальничати — адже скандинавський дизайн це саме по собі вже бренд. Деталі і форми кузова Volvo не залишають байдужими. У ході тесту ми помітили, що дизайном S90 захоплювалися власники Alfa Romeo 159 і Chrysler Crossfire, а кривились господарі Renault, Toyota і Lada. Висновки робіть самі. Здорово працює діодна Т-подібна графіка денних вогнів у фарах: охочих тупити перед вами в лівому ряду знаходиться мінімум. Хороший і профіль з довгим капотом і похилим дахом, ще трохи — і був би фастбек. До ліхтарів на кормі можна ставитися по-різному, але таких немає більше ні в кого.

Премиум-седан за 3 миллиона: Volvo S90 против BMW 5-й серииПремиум-седан за 3 миллиона: Volvo S90 против BMW 5-й серии

BMW скромніше: позаду нову G30 легко сплутати з попередньої «п’єр ятіркою» F10, спереду — з новою «сімкою» G11/G12, а збоку це просто якась «беха». Це не добре і не погано: у BMW немає причин різко змінювати дизайн. Тому як з іміджем у них, на відміну від Volvo до недавнього часу, все в порядку. Це класика, яка не викличе сумнівів у смаку власника — агресії і модерну у вигляді рівно стільки, щоб кузов не виглядав застарілим. І одкровень чекати не доводитися, навіть якщо нарядити автомобіль в М-пакет за півмільйона, як на тестовому екземплярі.

У пакет входять бампери і колеса, а також класний кермо, чорний стелю, просунута мультимедийка і спортивні крісла. Останні не сподобалися: вони тісні навіть для самої широкої комплекції, хоча дозволяють сісти низько і глибоко. В іншому на місці водія все бездоганно, за винятком парі дивних моментів. По-перше, ніша в центральній консолі тісний і з вузьким отвором — це дратує кожного разу при зверненні до телефону. А по-друге, незручно гортати музичні треки: барабанчик на кермі вімагає прокрутки з наступним клацанням, а до качельки «вперед-назад» на центральній консолі потрібно тягнутися аж до лівої коліні пасажира.

Премиум-седан за 3 миллиона: Volvo S90 против BMW 5-й серииПремиум-седан за 3 миллиона: Volvo S90 против BMW 5-й серии

Вітальня на колесах проти суворого кабінету

Ще інтер’«п’ятірки» здивував хрустами і скрипом, але ця проблема вирішується музикою: навіть 12 динаміків аудіосистеми іншого рівня Hi-Fi (+ 42 тисячі, якщо не в складі М-пакету) відіграють дуже гідно! А адже є ще Harman/Kardon за 93 тисячі і Bowers & Wilkins за… 396! Та й ту не купити без телевізора і навігації, так що вважайте — все півмільйона. У Volvo готові встановити акустику цього ж виробника «всього» за 288/311 тисяч, у залежності від початкової комплектації. І будьте впевнені — це та опція, на яку варто витратити 10% вартості автомобіля. Складно навіть уявити собі більш чистий, потужний і багатий серійний звук на чотирьох колесах! У BMW B & W грає, напевно, не гірше. Але є один нюанс — це обстановка під час «концерту».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України