Прем’єр-міністр Чехії їде до Трампа

Прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабиш вилетить п’ятого березня у Вашингтон, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом та іншими американськими політиками.

Востаннє офіційну особисту зустріч з президентом США Бараком Обамою провів у 2011 р. прем’єр-міністр Чехії Петро Нечас. Прем’єр Богуслав Соботка відвідував Білий дім 2014 і 2016 рр., але двосторонніх переговорів тоді не було.

Не можна не відзначити, що на початку лютого президент Чехії Мілош Земан заявив, що в недалекому майбутньому його зустріч з президентом США не відбудеться. Мілош Земан нагадав, що посол США в Чехії Стівен Кінг спілкувався з чеськими студентами і сказав, що зустріч Трампа з президентом Чехії малоймовірна. Причиною тому звинувачення на адресу Трампа – його називають російським агентом.

«Про мене теж кажуть, що я російський агент. Якби два російських агента зустрілися, це виглядало б не дуже. Дональд Трамп у телефонній розмові покликав мене у Білий дім, але з тих пір американська сторона мовчить», — сказав Мілош Земан в інтерв’ю Frekvence 1.

Темами переговорів Андрея Бабиша з Дональдом Трампом стануть глобальні виклики, кібернетична та енергетична безпека, економічні відносини, співробітництво в рамках НАТО, ситуація в Сирії, де в Чехії є посольство, що представляє інтереси США і їх громадян.

Андрій Бабиш підкреслив, що не планує обговорювати будівництво двох енергоблоків на АЕС Темелін, інтерес до спорудження якої проявляє американська компанія Westinghouse.

Напередодні візиту чеські військові експерти на чолі з колишнім головою військового комітету НАТО Петром Павлом зазивали Бабиша обговорити з президентом США модернізацію чеської армії і «стратегічну позицію» відносно Росії і Китаю.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh