«Празький мандрівник» запрошує у подорож за скарбами Південної Чехії

Дорогі друзі, в суботу, 6 липня, клуб «Празький мандрівник» запрошує вас взяти участь у пізнавальній поїздці за скарбами Південної Чехії!

В мальовничому монастірі цистерцианців в Вишши-Броді вас чекає зустріч з одним з трьох головних реліквій Чеської республіки (поряд з Чеськими королівськими регаліями і Реликварием святого Мавра) — Хрестом Завіша з Фалькенштейна. Честолюбний лицар Завиш з знатнейшего чеського роду Витковичей був іншим чоловіком вдови Пржемисла II Отокара Кунгуты Галицької і вихователем короля Вацлава II.

Хрест Завіша — одне з найцінніших творів ювелірного мистецтва, що відноситься до десяти рідкісним і найбільш цінних реліквій в світі. Залежу він дістався з угорської королівської скарбниці після іншого одруження на сестрі угорського короля Ласло IV. Подвійний візантійський хрест заввишки 70 і шириною 28 див. виготовлений з чистого золота і прикрашений філігранню, дорогоцінним камінням, перлами і медальйонами з перегородчастою емаллю.

Хрест Завіша дуже рідко виставляється на огляд широкої публіки і побачити його можна за попередньою домовленістю лише протягом трьох місяців в році.

Також ви відвідаєте середньовічний замок Рожмберк-над-Влтавоу — колись була однією з твердинь славних Витковичей. Замок Рожмберков будувався, як кілька зменшена копія крумловского замку. За словами чеського історика 19 століття Серпня Седлачека, в Чехії мало знайдеться замків, які могли б зрівнятися з ним своєю красою. Твердження це ми зможемо перевірити під час огляду цього пам ” ятника архітектури.

І, нарешті, ще одним пунктом поїздкі буде будинок-музей в южночешской селі Велешин, зберігає ще один скарб — приголомшливу колекцію наївного мистецтва — картини подружжя Шиталовых. Протягом 25 років подружжя, що купили на старості років будиночок у Велешине, малювали картинки, сюжетами яких були прочитані книги та поштові листівки. В результаті вони витворили більше тисячі трогательнейших робіт, побачити які можна в експозиції велешинского музею Кантурковец.

Вартість поїздкі: 850 крон.

Годину: 7:00 – 20:00, 6 липня 2019

Детальніше: https://www.facebook.com/events/2723379751068310/

Всі бажаючі взяти участь в поїздці, звертайтесь в лічку Konstantin Gerbeev, або на мейл: kgerbeev@gmail.com.

На фото Хрест Завіша і приклади робіт подружжя Шиталовых в Велешине.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh