Авторські статті

Правила здобуття спадщини змінено: що проголосувала ВРУ

Верховна Рада у другому читанні проголосувала два законопроекти, які змінять процедуру отримання спадщини, повідомляє сайт парламенту.

Обидва документи тепер передбачають зупинення строків позовної давності, а також оновлять правила ухвалення спадщини.

Серед ключових положень документів зазначаються:

  • місцем відкриття спадщини стане останнє місце проживання спадкодавця (повернуть попередню редакцію статті 1221 Цивільного кодексу);
  • у разі, якщо місце проживання спадкодавця невідоме чи зареєстроване за межами країни, то місцем відкриття спадщини стане місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини (тобто буде повернуто попередню редакцію статті 1221 Цивільного кодексу);
  • якщо місцем відкриття спадщини вказано населений пункт, у якому ведуться бойові дії або тимчасово окупований країною-агресором Росією, то щодо оформлення спадщини можна буде звертатися до будь-якого нотаріуса.

Також нові законодавчі ініціативи передбачають, що свідоцтво про право на спадщину видаватиметься після того, як минув термін для прийняття спадщини. У той час, як раніше було встановлено термін у шість місяців.

У період дії військового чи надзвичайного стану у країні зупиняються строки позовної давності (всі терміни, встановлені Цивільним кодексом України).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України