Новини з Австрії

Незважаючи на скандали до австрійського парламенту лідирують проросійські праві радікали

Очікується, що Національна рада Австрії буде переобрана 29 вересня. І це будуть історичні вибори з електоральним землетрусом.

Уперше в історії Другої республіки у FPÖ є найбільші шанси стати найсильнішою партією.

У поточному опитуванні Lazarsfeld (2 000 інтерв’ю з 6 по 8 травня 2024 р., макс. коливання 2,2%) FPÖ стабільно залишається на першому місці, незважаючи на всі скандали навколо близькості до Росії або фінансів синьої Штирійської регіональної групи. У щотижневому питанні про канцлера лідер партії Герберт Кікль також посідає перше місце з 19% (+1).

Неважливо, хто опиниться на другому місці 29 вересня. Оскільки – принаймні наразі – ÖVP також виключає коаліцію з FPÖ, глава другої за величиною партії може стати канцлером. Наразі це Андреас Баблер з SPÖ, яка перебуває на другому місці з 23%, але поки не може скоротити відставання від FPÖ. З 20% ÖVP на три пункти наразі відстає від SPÖ.

Факт залишається фактом: наразі до парламенту проходять шість партій: крім “Зелених” і “NEOS” (по 10%), до парламенту також пройде Партія пива (5%), а ось комуністи, у яких 3%, не пройдуть.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України