Православний митрополит вважає, що православні та католики вірять в різного Бога

У православних та уніатів різний Бог. Про це заявив православний митрополит Мінський і Заславський, Патріарший Екзарх всієї Білорусі Павло, відповідаючи в рамках передачі «Бесіди з митрополитом Павлом», що вийшла 27 січня на телеканалі «Ехо-ТВ», на питання гомельських віруючих. Відео бесіди наводить портал «Церква».

Справа в тому, що в листопаді 2017 р. на телеканалі «Білорусь 1» вийшов сюжет про костел в селі Березівка Вітебської області, в який місцевий католицький священик Марек Пасюта запрошує і православних селян, так як найближча церква знаходиться в 10 кілометрах від села. «Я не хочу нав’язувати католицький костел, хочу просто допомогти сім’ям, допомогти дітям, допомогти людям повернутися до християнських коренів після атеїзму», – зазначив в сюжеті настоятель.

При цьому біля костелу встановлена скульптура, що символізує об’єднання католицьких і православних хрестів, а в самому храмі є й ікони православних святих, в тому числі Серафима Саровського і Єфросинії Полоцької. Також при храмі навчаються і діти двох конфесій.

Відповідаючи на питання гомельських віруючих, митрополит визнав, що православні Березівки дійсно не мають своєї церкви і тому ходять на служби в костел. «Одну будівлю використовують і православні, і католики. Але це в жодному випадку не є якоюсь унією. Завдання уніатів – сказати, що у нас один Бог. Вибачте,  у нас не один Бог, друзі мої. У вас свій Бог, тому що ви по-іншому в Бога вірите. Ви по-іншому його сповідуєте. Бог дійсно один, але в корпорацій свій бог, в якійсь сектантській організації – свій. Вони до нашого спільного Творця і Господа ніякого відношення не мають. Господь же в Євангелії сказав: «У вас утроби – Бог, у вас мамона – Бог». У язичників теж ідол – бог. Але для нас, православних, це дрібничка. Так само і уніати», – зазначив єрарх.

Говорячи про ситуацію змішаних православно-католицьких родин в Білорусі, митрополит сказав, що не варто втручатися в це, коли сім’ї «живуть в мирі та злагоді» і поки «не дозріли стати православними”.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh