Кишечник є частиною травної системи людини. В ній відбуваються основні процеси переварювання їжі, і всмоктується значна частина поживних речовин і води. Кишечник поділяється на два відділи – тонкий і товстий.
Залози, розташовані в кишечнику, виділяють необхідні для перетравлення гормони і ферменти. Довжина тонкого кишечника-5-6 метрів, а товстого — досягає 1.5 метра. Для повноцінної роботи цього органу дуже необхідно правильне і повноцінне харчування.
Загальні рекомендації
Для очищення і правильної роботи травного тракту необхідно випивати щодня натщесерце по 1 склянці води. Це активізує роботу внутрішніх органів і задає необхідний тонус на цілий день.
Харчування повинно бути повноцінним, з таким розподілом білків, жирів і вуглеводів в пропорції 1:1:4 відповідно. Для здоров’я кишечника дієтологами настійно рекомендується регулярне чотирьох – або п’ятиразове харчування, а також ретельне пережовування їжі.
В раціон включаються продукти, що стимулюють моторну функцію кишечника.
Медики рекомендують унмкати продуктів, що викликають бродіння і гниття в кишечнику. Велика кількість м’яких яса, відварених яєць і хлібобулочних виробів можуть не сподобається» вашому кишечнику. Дуже корисні вегетаріанські супи та борщі. Їжа всухом’ятку сприяє утворенню калових каменів.
Для кишечника корисні продукти, що вживаються у свіжому, відвареному або запеченому вигляді, а також злегка обсмажені продукти з скоринкою. Корисні парові» страви.
Рослинна клітковина — найкращий «товариш» кишечника»! Тому щодня необхідно з’їдати по великій тарілці овочевого салату.
Корисні продукти для кишечника
- Висівки. Стимулюють перистальтику кишечника, є хорошою профілактикою дискінезії.
- Моркву. Дуже корисна для кишечника, завдяки своїм очищаючим властивостям. Містить велику кількість клітковини, яка виконує роль «йоржика» в організмі. Крім того, морква знищує хвороботворні мікроорганізми, що підтверджують дані медичних досліджень. Також корисна для слизової оболонки кишечника, завдяки наявності каротину.
- Буряк, капуста. Хороший джерело клітковини. Вони очищають кишечник, тонізують перистальтику.
- Часник. Містить фітонциди. Знищує хвороботворні мікроорганізми в кишечнику, корисний при дисбактеріозі. Скоринка хліба, натерта часником, задовольнить денну потребу організму в цьому продукті!
- Мед. Стимулює секреторну функцію кишечника. Полегшує засвоєння поживних речовин.
- Груша. Містить цинк, який необхідний для зміцнення імунітету. Використовується як закріплюючий засіб.
- Топінамбур. Просто необхідний при дисбактеріозі кишечника. У народній медицині також існує думка, що вживання відварного топінамбура з молоком повністю усуває всі наслідки дисбактеріозу.
- Простокваша, кефір. Містять корисні мікроорганізми, які необхідні для мікрофлори кишечника.
- Абрикоси, сливи, інжир. Мають проносними властивостями, а також містять велику кількість вітамінів.
- Квасоля. Очищає кишечник від скупчення шкідливих речовин. Використовується для нормалізації функції дефекації.
Народні методи оздоровлення кишечника
Існують різні способи очищення кишечника. Зупинимося на найбільш простих і безпечних з них.
- Очищення буряком. Буряк ріжуть шматочками і варять до розм’якшення. Потім подрібнюють (краще блендером до однорідної консистенції. Приймають по півсклянки 3 рази на день.
- Очищення по методу Поля Брегга. Проводитися 1 раз в тиждень. Голодування – від 24 до 36 годин. Потім салат з моркви з капустою, який, подібно віника, вимітає з кишечника все непотрібне. Вважається, що після такої процедури виникає приплив сил в організмі і загальне оздоровлення.
- Очищення соками. Дуже корисні для кишечника яблука, тому і яблучний сік володіє м’яким яким очищує дією. Прискорить процедуру очищення такий склад: сік моркви, огірка та буряків, взяті в пропорції 2:1:1.
Для здоров’я кишечника також необхідний міцний імунітет. Тому корисні таке:
- Прополіс. Має бактерицидну, знеболюючу і протизапальну дію. Використовується при захворюваннях шлунковокишкового тракту.
- Настоянки ехінацеї, елеутерококу, левзеї сафлоровидної. Підвищують імунітет організму, а отже покращують функціонування кишечника.
Шкідливі продукти для кишечника
- М’ясо. При вживанні у великій кількості, може викликати гнильні процеси.
- Горох. Викликає надлишкове газоутворення, внаслідок чого порушується всмоктувальна функція кишечника.
- Молоко. У деяких людей із-за непереносимості лактози, може викликати розлад травлення