Українці в Чехії

Прага не хоче бути містом-побратимом Пекіна

Празькі влада має намір розірвати договір про побратимство з Пекіном. Відповідне питання міська рада обговорити на засіданні в понеділок, 7 жовтня. Про це порталу iDNES розповідь заходів столиці Зденек Гржиб.

Прага стала містом-побратимом Пекіна в жовтні 2016 року при попередньому мері Адріані Крначовой. Китайська сторона наполягла на внесенні в догоду пунктом, за яким Прага визнає цілісність Китаю. Тодішні празькі чиновники довго сумнівалися, підписувати документ чи ні, але зрештою погодилися.

«Прага в згоді з урядом Чехії і далі буде визнавати принцип єдиного Китаю, є невід’ємною частиною якого є Тайвань», — йдеться у договорі.

Нові влади захотіли виключити даний пункт угоди і зазивали Пекін до переговорів. Проте відповіді не було, китайська сторона проігнорувала одразу кілька звернень. Гржибу та іншим членам правлячої коаліції не подобається, що Прагу виставили містом, який підтримує порушення прав людини.

«Внесення цього пункту три роки тому було нестандартним, тому що політичної декларації не місце в угоді про побратимство – договорі про культурному і діловому співробітництві», – сказала міський радник Гана Кордова.

Зазначимо, розрахований на п’ять років договір передбачає встановлення між столицями Чехії та Китаю більш тісної співпраці в сферах торгівлі, культури, освіти, медицини, транспорту та туризму, а також проведення регулярних зустрічей офіційних делегацій двох міст.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.