Папа: Бідність не означає фатальність

Знаком присутності Бога серед свого люду Святіший Отець назвав соціальний осередок Акамасоа, відвідуючи його в заключний день своєї Апостольської подорожі на Мадагаскар.

Не здавайтеся перед обличчям пагубних наслідків бідності й не піддавайтеся спокусі шукати легке життя. З таким заохоченням Папа Франциск звернувся до молоді, відвідуючи в неділю, 8 вересня 2019 р., «Місто дружби Акамасоа» – соціальний осередок поблизу Антананаріву.

Знак Божої присутності

Біля головного входу очікуваного гостя зустрів засновник спільноти о. Педро Опека, який провів його до павільйону, де зібралися вісім тисяч юнаків, дівчат і дітей. Прозвучала пісня, вітальне слово о. Педро та свідчення 13-річної Фанні.

«З великою радістю перебуваю між вами серед цього великого починання. Акамасоа є вираженням присутності Бога серед Свого убогого люду; не випадкова, принагідна присутність. Це присутність Бога, Який вирішив оселитися й завжди перебувати серед Свого люду», – сказав Святіший Отець, висловивши впевненість у тому, що його співрозмовники й надалі розбудовуватимуть це «місто дружби», щоб чимало родин мали можливості для гідного життя.

Бідність – не фатальність

Папа зауважив, що споглядаючи на «сяючі обличчя» присутніх у павільйоні, він складає подяку Господеві, Який вислухав волання бідних і виявив Свою любов через «видимі знаки». За його словами, волання тих, які вже не могли більше жити без даху над головою, бачити дітей, що недоїдають, викликані байдужими, а навіть зневажливими поглядами, «перетворилися в пісню надії».

«Кожен куточок цих поселень, кожна школа чи диспансер – це пісня надії, яка спростовує та змушує замовкнути будь-яку фатальність. Заявімо рішуче: бідність не є фатальністю», – закликав Глава Католицької Церкви, звертаючи увагу на те, що це поселення носить у собі «тривалу історію мужності та взаємодопомоги».

Віра, що переміщує гори

За словами Святішого Отця, в основі цього починання лежить віра, яка вилилася в «конкретні дії», спроможні «переміщувати гори». Ця віра допомогла побачити «можливості там, де бачилося лише непевність, надію там, де бачилося лише фатальність, життя там, де звіщалася смерть і знищення».

«Підвалини спільно виконуваної праці, почуття сім’ї та спільноти, уможливили терпеливе та творене власними руками відновлення довіри не лише всередині вас, але й між вами, довіри, яка дозволила вам стати головними дійовими особами та будівничими цієї історії», – сказав Наступник святого Петра, звернувши увагу на те, що виховання в цінностях, започатковане отцем Опекою та його сподвижниками, допомогло передати «величезний скарб» заангажованості, дисципліни, чесності й взаємопошани.

Ніколи не здаватись

«Дорога молоде з Акамасоа, хочу залишити вам особливе послання: ніколи не здавайтеся перед обличчям пагубних наслідків бідності, не піддавайтеся спокусам легкого життя чи зосередження на собі самих», – сказав Глава Католицької Церкви, подякувавши Фанні за свідчення та закликавши молодь стати продовжувачами справи попередників.

«Силу для цього, – сказав він, – знайдете в своїй вірі та в живому свідченні, сформованому у вашому житті. Дозвольте розкритися даруванням, які вам дав Господь. Просіть Його, щоби допомагав вам великодушно складати їх на служіння вашим братам і сестрам. Тоді Акамазоа не буде лише прикладом для майбутніх поколінь, але, насамперед, відправною точкою натхненного Богом діла, що знаходитиме свій повний розвиток мірою того, наскільки свідчитиме любов теперішнім і майбутнім поколінням».

Закликавши молитися за те, щоб в усьому Мадагаскарі та по всьому світі поширилося «сяйво цього світла», аби ми досягли таких моделей розвитку, що «віддають перевагу боротьбі з бідністю та суспільним виключенням», Папа побажав усім Божого благословення. Зустріч завершилася в розташованій кількасот метрів звідтіля каменярні, де відбулася зустріч з робітниками, під час якої він проказав молитву за них та уділив Апостольське благословення.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh