Українці в Чехії

Прага показала дизайн нових станцій метро. Відео, світлини

Мерія Праги представила нову візуалізацію двох перших станцій метро майбутньої гілки «D». У проекті задіяні провідні чеські архітектори – Володимир Коколиа і Якуб Непраш.

Перший втілить в життя своє бачення станції Olbrachtova.

Вона отримає елементи оптичної ілюзії.

«При уважному спостереженні візерунок на стелі та інші елементи станції будуть складатися в просторовий стереоскопічний малюнок. На це потрібно більше, ніж кілька секунд, але у пасажирів в очікуванні поїзда буде час», – сказав автор.

У свою чергу Якуб Непраш подарує зовнішній вигляд станції Pankrác. В дизайні будуть застосовані арт-об”єкти з елементами відеоінсталяції.

«Я надихався наночастинками, з яких складаються люди, і які з’єднують всі навколо в супер-організм. Він буде змінюватися з плином дня. Увечері фарби стануть теплішими, а анімація сповільниться. Або при приїзді поїзда станція навпаки почне світитися і стане більш активною», – розповів архітектор.

Інститут планування та розвитку Праги також показавши візуалізацію входів на станції:

Nemocnice Krč

 

і Nádraží Krč

Нагадаємо, нова лінія отримала синій колір і буквене позначення «D». Вона буде повністю автоматизованою – без машиністів у вагонах. Перший ділянку майбутньої гілки проляже від діючої станції Pankrác (вона стані пересадковою) до нової станції Depo Písnice.

На іншому етапі метробудівники поведуть лінію в протилежному напрямку – від станції Pankrác до станції Náměstí Míru, яка не буде пересадковою, а отримає окремий вестибюль.

Дизайн кожної нової станції буде вибиратися окремо з проведенням архітектурного конкурсу. Загальні витрати на проект складуть 57 млрд крон. Якщо все пройде гладко, то гілка почне працювати через 7,5 років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України