Авторські статтіДіаспора

Прага лідирує за дорожнечею обідів в кафе і ресторанах

Зростання заробітної плати і цін на продукти харчування негативно відбиваються на цінах обідів в чеських кав’ярнях і ресторанах.

Про це повідомляє сайт Denik.cz.

Підрахунки базуються на індексі TRC Indexu (Ticket Restaurant Card).

У Празі і Среднечешскому краї середня ціна обіду в кафе і ресторанах становить 123,30 крони. У липні минулого року вартість становила 120 крон, влітку позаминулого — 113,80.

Найдешевше нині можна пообідати в Оломоуцкому краї (101,50).

При цьому в столиці Чехії середня зарплата становить 39.173 крони, а в Оломоуцкому краї — 28.614 крон.

Нагадаємо, у третьому кварталі минулого року Чехія опинилася в лідерах Євросоюзу щодо зростання цін на продукти харчування і косметику. Наприклад, вартість молочних продуктів зросла на 11,6 %, алкоголю на 5,3 %, кондитерських виробів-на 5,5 %. Обсяг продажів даних категорій продуктів знизився на 0,9 %. Рівень інфляції за весь 2017 р. склав у Чехії 2,5 %, це найвищий показник за останні 5 років.

Як вже повідомляв «Празький Експрес», судячи з рейтингу витрат на життя у великих містах світу, складеному виданням The Economist, Прага за рік піднялася відразу на 13 позицій і посіла 82 місце. Причин тому кілька. Це сильна чеська крона, висока інфляція і найбільш помітний ріст цін на нерухомість в Євросоюзі, особливо це стосується оренди житла, попит на яку перевищує пропозицію.

Курс Євро до крони станом на 01.04.2018 року 1 Євро = 25.43 чеських крони.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України