Громадський діяч і політик Мілада Горакова в суді. Страчена за сфабрикованим звинуваченням у 1950 році. Фото: Cassius Chaerea – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0,
Коаліційні партії в мерії чеської столиці попередньо домовилися про створення музею тоталітаризму до 2020 року.
Однак немає єдиної думки про те, де і в якому вигляді він буде працювати.
«В Чехії має з’єднання явитися сучасний музей, документирующий злочини тоталітарних режимів і розповідає про які боролися з ним героїв. За тридцять років ми нічого подібного так і не витворили, тому борг суспільству потрібно віддати», — сказала в інтерв’ю Novinky.cz член міськради Гана Марванова (STAN).
Під музей пропонують виділити приміщення під колишнім пам ” ятником Сталіну на Літньо, але проти виступає голова фракції Praha sobě Павло Чижинский.
«Парк відпочинку — не найкраще місце для музею тоталітаризму», — вважає він.
Історик Петро Блажек пропонує вивчити зарубіжний досвід.
«Є Музей історії Голокосту в Єрусалимі, Музей Варшавського повстання, Музей Другої світової війни в Гданську, Будинок терору в Будапешті, Музей Голокосту у Вашингтоні», — сказавши він.
Але заходів Праги Зденек Гржиб пропонує зробити музей віртуальним або як мінімум інтерактивним.
«Нам не потрібно ще одне класичне установа у кам’яному будинку. На допомогу повинні прийти нові технології», — заявивши він.
Створення музей підтримують Конфедерація політв’язнів, Товариство колишніх політв’язнів 1948-1989, Центр документації тоталітарних режимів, Людина в біді та інші громадські організації.
Ведуться переговори з міністерством культури Чехії, але конкретних домовленостей поки немає.