Подорожі

Прага: 7 туристичних хитрощів, які зроблять поїздку ідеальною

Прага, через свою близькість і неповторної краси, є у мандрівників одним з улюблених туристичних напрямків.

1. Як дістатися з аеропорту

Аеропорт імені Вацлава Гавела знаходиться на околиці Праги. Найбільш бюджетний спосіб дістатися звідти до центру міста — скористатися автобусом. Вартість проїзду становить лише 30 чеських крон (€1.10) в одну сторону. Автобуси відходять від Терміналів 1 і 2 кожні півгодини.

Автобус №100 доїжджає до жовтої гілки метро, а автобус №119 — до зеленої. Купувати квиток на метро не потрібно, оскільки ви можете проїхати по тому, який придбали в автобусі. Термін його дії — 90 хвилин, і воно поширюється на всі види міського транспорту. А час у дорозі від аеропорту до центру міста — максимум годину.

Також є експрес, який йде без зупинок на Головний вокзал ( центр міста). Це простіше і швидше, але дорожче – 60 крон (€4,5). Квиток на експрес можна купити тільки у водія, звичайні квітки там не діють.

2. Обмін валют

Якщо вам терміново по приїзді потрібні чеські крони, зніміть трохи готівки прямо в будівлі терміналу аеропорту, де є кілька банкоматів.

Краще не розмінюйте гроші в центрі міста. Курс у таких пунктах обміну значно нижче офіційного (фактичний курс навіть нижче заявленого на табло), і вас легко можуть «кинути» на €15-20.

У той час багато рекомендують міняти євро у арабів — є кілька точок в самому серці Праги, біля Вацлавської площі.

3. Найкрасивіший вид на місто

Якщо хочете побачити Прагу у всій її красі, є сенс піднятися на одну з оглядових майданчиків міста, щоб насолодитися видами, що відкриваються: наприклад, з Празького Граду або Вишеграду, з Петршинского пагорба або Старої замковій східців.

4. Безкоштовні пам ятки

Прага — дивовижне місто, який зберігає в собі дух Старої Європи. Всі головні визначні пам ятки і знакові місця чеської столиці можна оглянути абсолютно безкоштовно:

  • Карлів міст. Візитна картка Праги. Середньовічний міст з’єднує два празьких райони — Старе Місце і Малу Країну. Пориньте в атмосферу старовинної Праги, гуляючи по мосту під мелодії вуличних музикантів, розглядаючи його знамениті скульптури, і, звичайно, не пропустіть можливість придбати сувенір на пам’ять у місцевих ремісників і художників. Настійно рекомендуємо приходити сюди якомога раніше (бажано навіть до 8 ранку), так як вдень тут дуже багато людей.

  • Вацлавська площа. Найдовша площу Праги і справжня архітектурна енциклопедія чеської столиці! Тут можна знайте споруди в стилі ар-деко, футуризму, бароко, орієнталізму, кубізму і конструктивізму. Так що це унікальне місце для цінителів архітектури, так і для обивателів
  • Староміська площа. Відома ще з XI століття, сьогодні Староміська площа — одне з найулюбленіших місць в Празі як для туристів, так і для самих пражан. Саме тут на будівлі Ратуші знаходяться знамениті астрономічні години, які вдень щогодини радують туристів міні-виставою.
  • Королівський сад. Безкоштовно можна прогулятися і по цьому чудовому парку, з якого відкриваються чудові види на Прагу і Празький град. У самому парку теж є багато цікавого — виділимо палац королеви Анни і співаючий фонтан.
  • Ботанічний сад в Празі. З 1 листопада до 31 березня вхід на територію саду безкоштовний, але за вхід в оранжерею потрібно заплатити окремо.
  • Ботанічний сад Карлового Університету. Зовнішня експозиція безкоштовна круглий рік.
  • Валдштейнский палац. Безкоштовний вхід для відвідувачів з січня по березень кожну першу суботу та неділю з 10:00 до 16:00. З квітня по грудень — по субоатх і неділях з 10:00 до 17:00.

5. Безкоштовні музеї

Є кілька музеїв у Празі, за вхід в які ви не заплатите ні цента і при цьому отримаєте масу задоволення:

  • Лапідаріум — філія Національного музею, в якому зберігаються скульптури великих чеських майстрів.
  • Музей моди в Празі з цілорічним безкоштовним входом. Він відкритий щодня з 11:00 до 18:00 (у неділю з 12:00). Закритий для відвідування тільки в кожний перший понеділок місяця.
  • Музей декоративного мистецтва з неймовірно корисною і цікавою експозицією. Влаштовує години відкритих дверей кожен вівторок з 17:00 до 19:00.

6. Міський транспорт

Рух міського пасажирського транспорту Праги дуже добре організовано. Метро, поїзди, трамваї та автобуси — всі ходять строго за розкладом, яке знаходиться на кожній зупинці. Празьке метро працює у ятницю і суботу з 05:00 до 01:00, в інші дні — з 05:00 до 00:00. Інтервал між поїздами в будні дні в середньому 3 хвилини, у вихідні — до 10 хвилин. Розклад поїздів вивішено на пероні.

Трамваї ходять з 04:30 до 00:00. Альо є и нічні рейсі, які курсують з 00:30 до 04:30. Маршрути денних і нічних трамваїв, як і їх номери, різні (це зазначено в розкладах, вивішених на зупинках).

Квітки для всіх видів громадського транспорту однакові. Їх можна купити в метро або в кіосках Trafika, а також в спеціальних автоматах (в метро або на зупинках). Автоматичний приймають тільки монети, так що заздалегідь розміняйте великі купюри (у нічний годину касири не працюють і дістати дрібниця буде проблематично).

При вході у громадський транспорт квиток потрібно прокомпостувати в спеціальному жовтому шухлядці, вклавши його (квиток) у напрямку стрілки. Після цього квиток буде діяти протягом того проміжку часу, на який ви його придбали згідно з тарифом. Можна придбати проїзні на кілька днів — їх типи та вартості можна подивитися тут.

Не так давно у Празі з’явилися нові автомати з продажу квитків на транспорт, які крім монет приймають картки, але вони є не скрізь. Якщо дрібниці немає, то краще йти до каси, там зазвичай є термінал. Якщо вам не потрібно далеко їхати, то можна купити квиток за 24 крони, який діє півгодини.

7. Кращий спосіб заощадити

Як і в багатьох європейських столицях, в Празі існує туристична карта, купивши яку ви можете заощадити на вхідних квитках пам ” ятки і на проїзд у місцевому транспорті.

Є три типи Prague Card — 2-, 3 – і 4-денні, кожна з яких ще варіюється за ціною в залежності від віку туриста. Актуальну вартість туристичної карти можна подивитися на цьому сайті.

Prague Card надає безкоштовні: проїзд з аеропорту та назад на автобусі, оглядову екскурсію, прогулянку на кораблику по Влтаві, вхід в основні знакові місця і проїзд у місцевому транспорті. На додачу дають і путівник по місту. Тут відзначені місця, де можна придбати туристичну карту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України