Політика

Мінінфраструктури працюватиме для недопущенням блокади кордону з боку польських перевізників

Відбулась чергова зустріч заступника міністра Сергія Деркача із заступником міністра інфраструктури Польщі Павелом Ганцажем за участі представників митних та прикордонних служб обох країн на україно-польському кордоні.

«Наша позиція залишається незмінною: ми маємо спільно вирішувати проблеми і відкриті до діалогу та компромісів, що не будуть шкодити інтересам перевізників. Блокада кордону завдає збитків економікам України, Польщі та країн ЄС. Тому спільно з партнерами вживаємо всіх необхідних заходів тут і зараз, щоб не допустити повторних протестів з боку польських перевізників.

Враховуючи це, ми продовжуємо функціонування пілотних проєктів на пунктах пропуску «Ягодин – Дорогуськ» та «Нижанковичі – Мальховіце» до 1 березня», – наголосив Сергій Деркач.

Йдеться про розділення в системі єЧерга завантажених та порожніх транспортних засобів на пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ», а також відсутність потреби реєструватись в системі єЧерга порожнім вантажівкам на пункті пропуску «Нижанковичі – Мальховіце».

Заступник міністра наголосив, що стабільна та ритмічна робота кордону прямо впливає на функціонування системи єЧерга. Остання дозволяє перевізнику керувати своїм часом для перетину кордону.

Працюємо для недопущення блокади кордону з боку польських перевізників

«Під час зустрічі продемонстрували польським колегам роботу системи єЧерга на «Ягодині», включно із відеофіксацією заїзду на пункт пропуску та автоматичною верифікацією транспортного засобу на предмет реєстрації в системі. Безпосередньо на місці показали колегам, що система прозора та допомагає мінімізувати будь-які корупційні ризики. Але головне для її роботи – безперебійна та прогнозована кількість вантажівок, що перетинають кордон. Лише в такому разі кожен водій зможе точно знати, коли перетне кордон. В умовах блокади, організованої польськими фермерами, жоден перевізник не може планувати свою діяльність, а українська економіка продовжує нести збитки. Зі свого боку, ми всіляко підтримуємо Міністерство агрополітики у спробах розв’язати цю ситуацію”, – підсумував Сергій Деркач.

Працюємо для недопущення блокади кордону з боку польських перевізників

Нагадаємо, розблокувати українсько-польський кордон вдалось 17 січня. Відповідні домовленості були погоджені Міністерством інфраструктури Польщі з протестувальниками. У рамках цієї угоди передбачені заходи, які раніше підтримало Міністерство відновлення України, а саме пілотні проєкти на пунктах пропуску «Ягодин – Дорогуськ» та «Нижанковичі – Мальховіце», створення Робочої групи, що аналізуватиме ситуацію у сфері двосторонніх перевезень. Поруч з цим, з 9 лютого кілька ключових пунктів пропуску почали блокуватись польськими фермерами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України