Позиція щодо Конституції єдина – диктаторські повноваження Януковича повинні бути скасовані, і ми повертаємось до Конституції 2004 року

Позиція щодо конституційних змін “є і буде виключно єдина”. “Це позиція не політичних сил, а українського Майдану, який висловився за те, що диктаторські повноваження Януковича повинні бути скасовані і ми повертаємось до Конституції 2004 року”, -заявив голова Політради ВО “Батьківщина” та фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк журналістам в Штабі національного спротиву у вівторок, 11 лютого.

“Зараз позиція трьох опозиційних сил однакова – тект Конституції 2004 року”, – наголосив Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що механізмів повернення до Конституції 2004 року може бути декілька: “Але будь-який механізм лежить в площині відповідальності Віктора Януковича. Якщо це Конституційний суд, то Янукович повинен звернутись до КС, – там його судді, які так само, як у 2010 році, зобов’язані прийняти рішення і відновити діяльність попередньої Конституції. Якщо це парламент – у Януковича є 200 з гаком голосів, і ми свої голоси всі віддаємо для того, щоб одномоментно проголосувати за конституційний акт. Якщо це інший механізм – хай запропонують інший”.

Відповідаючи на уточнююче запитання, він сказав, що “прийнятний той механізм, який відновлює баланс влади, коли диктаторські повноваження Януковича скасовуються”.

Відповідаючи на запитання журналіста стосовно ультиматуму влади до 17 лютого звільнити адміністративні будівлі для того, аби було звільнено затриманих активістів, Арсеній Яценюк нагадав, що опозиція звернулася до генпрокурора з тим, аби активісти негайно були звільнені з-під варти: “Якщо ви будете діяти, як терористи, і далі тримати людей в ув’язненні та вимагати звільнення в обмін на будівлі і вулиці – нічого не вийде. Звільніть людей з-під варти, і тоді ви побачите реакцію людей на ваше рішення щодо надання свободи тим, кого незаконно утримують в тюрмі”.

“Треба спочатку випустити людей, а не бути політичними терористами, якими є сьогоднішня влада”,  – додав Арсеній Яценюк.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Майдані: картка Приватбанку 5457082230251691. НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh