Новини з Австрії

Позитивна тенденція: безробіття в Австрії почала знижуватися

Безробіття значно знизилася в березні, але все ще залишається на високому рівні. Локдауни і провал зимового сезону все ще створюють напругу на ринку праці в Австрії

В кінці березня 457 817 осіб були зареєстровані як безробітні або проходять навчання AMS. Це на 51 106 осіб менше, ніж у лютому минулого року, і на 104 705 менше, ніж у березні 2020 року. Рік тому в Австрії був вперше введений жорсткий локдаун. Багато людей втратили роботу, і безробіття різко зросло.

Для порівняння: до кризи в березні 2019 року біля 369 000 чоловік були безробітними або навчалися на курсах AMS. Для дворічного порівняння показники безробіття все ще приблизно на 89 000 вище.

Міністр праці Мартін Кохер бачить «стабільну позитивну тенденцію» на ринку праці

«В цілому, це заслуга перших кроків у сфері роздрібної торгівлі та послуг по догляду за тілом. Крім того, допомогло початок сезонних робіт, особливо в будівельному секторі », – сказав Кохер. В кінці березня близько 486 000 чоловік все ще були на короткостроковій роботі. В цілому AMS виплатила близько 7,1 мільярда євро за короткострокову роботу.

Рівень безробіття в кінці березня склав 9,4 відсотка, що на 1,3 процентних пункту нижче, ніж в лютому, і на 2,9 процентних пункту нижче в порівнянні з березнем 2020 року. AMS завжди використовує порівняння з тим же місяцем попереднього року для щомісячних показників безробіття. За попереднім прогнозом, кількість працюючих зросла на 2,5 відсотка тобто до 3,68 мільйона чоловік в березні в порівнянні з березнем 2020 року. Кількість доступних вакансій збільшилася на 21,9 відсотка до приблизно 74 011 в порівнянні з тим же місяцем минулого року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України