Країни ЄС принципово вже домовилися про перший пакет кредитної допомоги в розмірі до 540 мільярдів євро на початку квітня. Гроші повинні бути використані для відновлення сектора охорони здоров’я та економіки ЄС. Розбіжності є поки за формою цієї допомоги.
Кілька днів тому канцлер Себастьян Курц оголосив про альтернативу франко-німецького плану відновлення, представленому Еммануелем Макроном і Ангелою Меркель. «Ощадлива четвірка» — Австрія, Нідерланди, Данія і Швеція — хочуть допомогти країнам ЄС, найбільш постраждалим від коронної кризи, на інших умовах.
«Ми хочемо продемонструвати солідарність з країнами, які особливо сильно потерпіли від кризи, але ми вважаємо, що правильний шлях — це кредити , а не гранти», — сказав Курц. У прес-релізі канцлер підкреслив, що він виступає за одноразову надзвичайну допомогу, обмежену двома роками, щоб допомогти відновитися після коронного кризи замість шляху до тривалої борговій ямі.
Андреас Шидер, член Ради Європи SPÖ, описує пропозицію уряду Австрії як «погане». «Замість скупості нам потрібні спільні погляди, справжня готовність допомогти нашим особливо постраждалим європейськім сусідам». ЄС повинен тепер проявити більше рішучості зробити реконструкцію разом. «Давайте будемо сміливими і отримаємо гроші від великих корпорацій, які ще не платили податки», — вимагає він. Розчарований, але не особливо здивований, депутат Європарламенту НЕОС Клаудіа Гамон: «У Європи тільки спільне майбутнє. Шкода, Зелені, схоже, відмовилися від своїх європейських цінностей, коли вони приєдналися до уряду Курца», — сказала Гамон.
За матеріалами:https://www.heute.at/
Фото:Michael Kappeler / dpa / picturedesk.com