Війна РФ проти України

Пожежа на ЗАЕС: фейк чи реальність?

НАЕК “Енергоатом” спростував інформацію про пожежу на енергоблоці №2 Запорізької АЕС.

“У Telegram-каналах поширюється недостовірна інформація про пожежу на другому енергоблоці ЗАЕС. Офіційно інформуємо, що це не відповідає дійсності. Станом на 15:40 29 вересня 2022 року на енергоблоках Запорізької АЕС не зафіксовано пожеж та спалахів”, – йдеться у прес-службі. -служби НАЕК “Енергоатом”.

В Енергоатому пояснили, що не пов’язана з пожежею надзвичайна ситуація могла статися внаслідок вибуху міни – адже периметр навколо АЕС замінований окупантами і вибухи трапляються через диких звірів навколо, кабанів, лисиць, собак.

Так, вчора на периметрі стався черговий вибух – на лінії подачі напруги на азотно-кисневу станцію від енергоблоку №6. Через це лінію пошкодило, а стрибок напруги призвів до короткого замикання одного із трансформаторів напруги на енергоблоці з незначним задимленням. Задіяти пожежний розрахунок, який прибув на місце НП, не довелося.

В “Енергоатомі” наголосили, що найбільшу небезпеку становить замінований решистами периметр станції та підходи та під’їзди до неї. Гарантувати повну безпеку ЗАЕС та навколо можна лише одним способом – створенням зони безпеки, деокупацією станції та поверненням її під контроль держави України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України