Новини з Австрії

Повний провал на всіх рівнях: Рахункова палата Австрії провела аудит коронавірусних заходів

Рахункова палата Австрії провела 25 перевірок щодо боротьби з пандемією. Поетапно розглядалися заходи, що вживаються федеральною, земельною та місцевою владою. Остаточний звіт залишає владі неприємні враження. І це при тому, що було витрачено 47,7 млрд. євро.

Своїм майже 60-сторінковим звітом «Рекомендації до дій у зв’язку з пандемією» Рахункова палата змушує задуматися.

Адже до кінця 2022 року на допомогу у зв’язку з Covid-19 держава витратила 47,7 млрд. євро. На думку Рахункової палати, тепер простір для маневру у разі майбутніх криз обмежений. Борг держави збільшився приблизно до 353,2 млрд. євро. 2019 року він становив 280,5 млрд.

Очевидно, що не всі заходи були потрібними та виправданими. Неукомплектованість спеціалізованих відділів викликає менше нарікань, ніж неукомплектованість Головного управління охорони здоров’я. Не було створено Національного контактного центру. Закон про епідемії (від 1913 р.) та Національний план боротьби з пандемією (2006 р.) також були названі застарілими.

Ще один момент, який Рахункова палата як національний орган аудиту бачить у тому, що пандемія коронавірусу вчить нас тому, що взаємодія між державними суб’єктами має покращуватися. У системі епідеміологічної звітності (EMS) панував повний хаос. Місцева влада, яка мала керувати контактними особами, вдалася до власних інформаційних технологій. Це призвело до двох каналів звітності – кількість заражених відрізнялася майже щодня.

Руйнівна картина також виникає з інформації про зайнятість ліжок у лікарнях та огляд або прийняття рішень для існуючих засобів захисту та їх зберігання. За даними RH, медичні страхові компанії не мали інформації про те, які операції були завершені, а які ні.

Нестача часу також призвела до хаосу щодо виділення допомоги при короні. Три міністерства, наприклад, відповідали за фонд допомоги нужденним, а працівники культури також отримували фінансування із трьох фондів. За короткострокової роботи компанії, які майже не постраждали, отримали 500 мільйонів євро зайвих коштів. Недоліки у схемі фінансування призвели до подвійного фінансування витрат на персонал. Сімейна допомога також виплачувалася вже дорослим і дітям, які працюють, а також сім’ям, які переїхали за кордон.

Відсутнє чітке визначення обов’язків, цілей та параметрів фінансування. Різко критикується також відсутність контролю над платною допомогою Фінансове агентство Covid 19 (COFAG), такий як 14,3 мільярда євро у вигляді субсидій компаніям. Серед іншого йдеться про «значний потенціал перефінансування» та «конфлікт інтересів при заповненні вакансій».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України