Авторські статтіЗдоров'я

Повні люди можуть захворіти на рак в результаті рентген опромінення

Люди, які страждають серйозними формами ожиріння, можуть захворіти на рак в результаті звичайного рентген обстеження. Така небезпека виникає з-за підвищеної дози опромінення, яка потрібна для обстеження всіх тканин людей такої комплекції.

Людство стикається з серйозними небезпеками, які тягти за собою проблеми зі здоров ям – у першу чергу, це ожиріння та онкологічні захворювання. Як не парадоксально, але британські вчені довели, що люди, які страждають зайвою вагою мають більше можливостей захворіти на рак в результаті звичайного медичного обстеження.

Дійсно, для проведення вивчення тканин такої категорії пацієнтів за допомогою рентгенівського апарата необхідно використовувати більш високі дози опромінення, ніж для людей звичайної комплекції. Така особливість збільшує ризик розвитку онкології на 153%. Таке високе випромінювання може спричинити за собою розвиток апоптозу – запрограмованої загибелі клітин.

Автори підкреслюють, що, хоча їх результати можуть здатися тривожними, загальний ризик розвитку раку через використання рентгена низький, незалежно від ваги людини. Співавтор дослідження Річард Уелборн, баріатрическій хірург, підкреслив: «Пацієнти не повинні відмовлятися від рентгенівських знімків, необхідних для дослідження хвороби, оскільки саме рентген часто має вирішальне значення для постановки діагнозу та вибору тактики лікування».

У дослідженні не враховувалися інші фактори ризику, такі як куріння або спадковість. Крім того, підкреслюється, що обстежили лише тих, хто переніс операцію по зниженню ваги і, отже, страждав надмірним ожирінням. Наскільки схильні до ризику розвитку раку в результаті рентгенівського випромінювання люди з помірним ожирінням, невідомо.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України