ЄС|NATO

Повітряні Сили США провели нове випробування своєї гіперзвукової ракети AGM-183A ARRW. Відео

Зі справжнім "гіперзвуком" не все так просто: який результат других бойових випробувань прототипу AGM-183A

Повітряні сили США продовжують роботи над своєю гіперзвуковою ракетою повітряного базування AGM-183A ARRW (Air-Launched Rapid Response Weapon) і нещодавно стало відомо, що у службі провели другий запуск бойового прототипу цієї ракети, як повідомляє Defence Express з посиланням на видання Defense News.

Зі справжнім "гіперзвуком" не все так просто: який результат других бойових випробувань прототипу AGM-183A

Ракета AGM-183A ARRW під крилом бомбардувальника B-52Наразі відомо, що випробування були проведені 13 березня цього року і були зосереджені передусім на “наскрізних характеристиках зброї”. Але, разом з тим, хоча й у службі відзвітували про те, що “випробування досягли декількох цілей”, але наразі залишається невідомим, наскільки успішними вони були в цілому.

Так, наприклад, під час першого запуску бойового прототипу ракети AGM-183A ARRW повідомлялося, що “всі цілі були досягнуті”, й відзначалося, що бомбардувальник “успішно випустив ракету”, яка змогла досягти швидкості у 5 Маха перед тим, як уразити визначену ціль.

Водночас у повідомленні про березневий пуск аналогічних подробиць не повідомляється – там лише констатують факт проведення пуску, відзначають про “досягнення декількох цілей” та зауважують, що “інженери та тестувальники команди ARRW” збирають дані для подальшого аналізу”.

Зі справжнім "гіперзвуком" не все так просто: який результат других бойових випробувань прототипу AGM-183A

Повідомлення ПС США про пуск гіперзвукової ракети, що відбувся у березні 2023 року, фото клікабельне

Видання Defense News поцікавилося у ПС США, чи будуть вони надавати більше інформації про ці випробування, і там відзначили, що обмежаться вже опублікованим пресрелізом і загалом в майбутньому будуть надавати менше інформації з приводу цієї теми “з міркувань оперативної безпеки”.

Тому з усього цього можна зробити обережний висновок, що під час випробувань щось могло піти не так, як планувалося – зрештою, це не вперше, коли у ПС США зіштовхуються з труднощами під час розробки цієї ракети – наприклад, під час першого випробування у 2021 році ракета так і не змогла покинути крило бомбардувальника, під час другого не запустився двигун ракети, а третє повторило долю першого. Разом з тим, перше успішне тестування гіперзвукової ракети відбулося у травні 2022 року.

Щодо подальших планів стосовно ракети ARRW, то на 2024 рік ПС США запросили 150,3 млн доларів і відзначили, що мають “завершити прототипування та льотні випробування”. Для порівняння, на цей проект у 2022 і 2023 роках виділялося 308,08 та 114,98 млн доларів відповідно.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України