Новини з Австрії

Австрійці платитимуть найвищий податок за перегляд суспільного телебачення у ЄС

Платити мають усі — з 2024 року всі домогосподарства будуть оподатковуватись обов’язковим податком на ORF. Він становитиме близько 15 євро — 15,20 плюс земельні збори (від 0 до 5,20) на місяць.

Тільки раніше звільнені від GIS та суто вторинні місця проживання звільняються від податку ORF. Щоб заздалегідь перевірити, чи ви звільнені від збору GIS та ORF, є окремий калькулятор та додаткова інформація на gis.at/befreiung. Відповідно до цього ніякий такий податок не повинен сплачуватись тими, хто вважається таким, що соціально потребує допомоги. До них відносяться безробітні, глухі, одержувачі мінімального доходу, низької пенсії чи іншої допомоги. Навіть працюючі особи не повинні платити GIS, якщо чистий дохід домогосподарства нижче за передбачені межі. Вони становлять 1 243,49 євро для сім’ї з однієї особи та 1 962,75 євро для сім’ї з двох осіб. За кожну додаткову людину ліміт збільшується на 191,87 євро. З цього доходу домогосподарства можна відняти витрати та, зокрема, витрати на оренду.

Щорічно близько 3,6 мільйонів платних домогосподарств (близько 400 000 нових) понесуть витрати на ORF у розмірі від 182,40 до 244,80 євро, залежно від федеральної землі. У середньому податок ORF становитиме близько 222 євро на рік.

На презентації міністр ЗМІ Сюзанна Рааб підтвердила свою знижку ORF приблизно на 30 відсотків. Однак ÖVP і Зелені замовчували, що це буде найвищим у ЄС .

У той час як наступного року Австрія запровадить обов’язковий збір із домашніх господарств, у масштабах ЄС спостерігається протилежна тенденція: у 15 із 27 країн ЄС громадяни не сплачують збори з домашніх господарств чи інші збори за мовлення. Там громадські ЗМІ фінансуються із бюджету. Щось подібне обговорювалося і в Австрії, але бірюзово-зелені домовились про новий обов’язковий податок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України