Авторські статті

Повернення довіри до банківської системи та стабілізація курсу гривні є одними з пріоритетних завдань НБУ

Банківська система держави є стовпом і фундаментом економіки, тому відновлення довіри до українських банків, до гривні є запорукою відновлення всієї економіки і розвитку нашої країни. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов у середу, представляючи колективу Національного Банку України нового Голову – Степана Кубіва.

Керівник Парламенту підкреслив, що «Національний банк – це стрижень усієї банківської системи, це головний регулятор і емісійний центр». «Від мудрої і продуманої політики Нацбанку залежатиме, як швидко ми зможемо подолати кризу і повністю стабілізувати ситуацію в країні», – сказав О.Турчинов, зауваживши, що «саме тому одним з перших кадрових рішень Верховної Ради було призначення Голови Національного банку».

О.Турчинов вважає, що Нацбанк завжди працював досить професійно, а «уряд Януковича-Азарова давно перейшов би межу дефолту, якби їх не «тягнув» Нацбанк». Але, сказав він, негативним наслідком такої політики стало скорочення золотовалютних резервів держави вдвічі.

Серед пріоритетних завдань керівник Парламенту назвав повернення довіри до банківської системи держави, створення економічних умов ведення бізнесу, чесних, прозорих правил роботи фінансового ринку, що, на його переконання, поверне довіру інвесторів і відповідні ресурси. Також О.Турчинов заявив, що має бути перекритий нелегальний відтік фінансових ресурсів з України та стабілізований курс національної грошової одиниці.

«Ці завдання треба виконувати не колись, а негайно. І саме це – один з пріоритетів нового керівництва НБУ», – заявив він.

Голова Верховної Ради також закликав керівництво НБУ забезпечити тотальний фінансовий моніторинг. «Жодного тіньового конвертаційного центру, який працював би під дахом нової влади», – наголосив О.Турчинов.

Говорячи про формування нового Уряду, Голова Верховної Ради назвав пріоритетними його завданнями подолання економічної кризи, відновлення нормальної роботи економіки, всіх соціальних програм, створення умов для розвитку нашої країни. «Без розвитку ми не зможемо нормально сприйматись світовим співтовариством, і європейська інтеграція буде лише проголошеним гаслом, а не реальністю», – підсумував він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України