Авторські статті

Потерпілий “тітушка” попросив закрити справу проти націоналістів

6 листопада 2013 року Київська міська організація Всеукраїнського об’єднання “Свобода” пікетувала засідання Печерського районного суду Києва у справі за позовом так званих “тітушків” проти націоналістів Ярослава Лисенка, Сергія Бойка (якого водночас судили за позовом “регіоналки” І.Горіної) та Віталія Грузинова.

В акції взяли участь більше пів сотні учасників – свободівці та громадські активісти. Активісти тримали плакати: “Стоп НКВД!”, “Геть мєнтовський “беспрєдєл”!”, “Один за всіх і всі за одного!”. Мітингувальники скандували: “Лобатюк, Янукович – ґрати будуть поруч!”, “Суддя, пам’ятай – Янукович не вічний!”, “Суддя, суди за законом, а не “по панятіям”!”.

Саме засідання розпочалося з великим запізненням. Були присутні “потерпілі” зі сторони обвинувачення, зокрема Дмитро Лобатюк, який плутався у своїх свідчень він уже “не пам’ятає”, чи то Сергій Бойко був на опозиційній акції, чи инша особа. Це призвело до того, що Лобатюк ледь не розплакався, просячи при цьому суддю його відпустити. Урешті-решт він навіть попросив суддю закрити кримінальну справу. Потім покази дали свідки зі сторони захисту націоналістів, після чого в черговий раз судове засідання було перенесено.

Попри те, що суд тривав приблизно 3 години, мітингувальники дочекалися побратимів, які вийшли дуже втомленими. Один із підсудних, голова Солом’янської районної організації “Свобода” Ярослав Лисенко, зазначив: “Сам суд, на якому були я і мої однопартійці, скидався на цирк. Дмитро Лобатюк, який намагався свідчити проти мене, врешті-решт повів себе як маленька дитина, яка спочатку накапостила, а потім почала виправдовуватися. Не витримавши, він ледь не розплакався і почав просити суддю закрити справу. Він, напевно, вважав, що націоналісти і “Свобода” – це незрозуміло що, але коли оцінив реально події – розклеївся на рівному місці і перед своїми господарями сам себе скомпрометував.

Суддя наче поводиться нейтрально, але ми всі розуміємо, як діє наша судова система – винятково у телефонному режимі, отримуючи вказівки з Банкової. Тому не можна розслаблятися, а треба пам’ятати, що у нас дві ключові задачі на сьогодні – вибори 15 грудня у 223-му окрузі та підтримка усіх політв’язнів, над якими режим намагається тримати контроль!”.

Довідка:18 травня 2013 року в Києві відбулася багатотисячна опозиційна акція протесту “Вставай, Україно!”. Під час заходу на колону мітингувальників напали близько пів сотні “спортсменів”. За фактом подій порушено кримінальну справу за статтею “Хуліганство”. Варто зауважити, що метою подібних судових засідань (замість того, аби притягти до відповідальности банду “тітушків”) є намагання запроторити до буцегарні націоналістів, які захищали журналістів та мирних учасників акції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.