Українці в Чехії

Посольству РФ у Празі дуже не сподобався демонтаж пам’ятника Конєву

Посольство Росії в Чехії прокоментувало демонтаж пам ” ятника радянському маршалу Іванку Конєву, проведений з ініціативи міської частині Прага-6. Нагадаємо, вранці у пятницю монумент зняли з постаменту і відвезли в депозитарій власності фірми, де він буде зберігатися до відкриття «Музею пам’яті двадцятого століття», після чого стане частиною експозиції.

«Подія викликає глибоке обурення. Звертає на себе увагу особливий цинізм розправи над пам ” ятником напередодні 75-річчя Перемоги над нацизмом. Не залишає сумнівів провокаційність дій борця з пам ” ятником, старості Праги-6 О. Коларжа. Це підтверджує і його коментар у соцмережах, у якому він глумиться над пам ” яттю визволителя в т. ч. Праги, Освенціма та Терезіна. У тієї ж годину у посольство Росії в Чехії надходять численні звернення небайдужих чеських громадян з засудженням акта «муніципального вандалізму».

У зв’язку з подією висловили рішучий протест Міністерству закордонних справ Чеської Республіки.

Очевидно, що своїми провокаційними діями ініціатори війни з пам ” ятниками, при потуранні чеської республіканської влади, домагаються погіршення всього комплексу російсько-чеських відносин. Знесіння пам’ять пам’ятника маршалу В. С. Конєву не залишиться без відповідної реакції російської сторони», – йдеться в заяві диппредставництва.

Зазначимо, Прага-6 неодноразово підкреслювала, що пам’ятник знаходиться в її власності, і за законом вона має повне право розпоряджатися ним на свій розсуд. Рішення про демонтаж було прийнято ще у вересні минулого року, але без конкретних термінів проведення робіт. До цього влада пропонували посольству РФ забрати монумент собі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України