Авторські статті

Посол звернувся до українців під час виступів перед закордонними аудиторіями не показувати Україну безнадійною державою

Не хотів писати, але все ж таки мабуть треба…

Дорогі представники громадянського суспільства, експерти, маю до вас прохання. Коли виступаєте перед закордонними аудиторіями, було б добре, якби після ваших виступів не лишалося відчуття, що Україна це безнадійне болото.

По-перше, ви самі знаєте, що це не так. Так навіщо ці детальні розповіді, чому ви «не такі оптимістичні, як попередній доповідач»? (це при тому що від виступу попереднього доповідача вже хотілося стрибнути у вікно).

А по-друге, ваша стратегія «напустити тьми, аби Європа стурбувалася і почала тиснути на владу, аби та робила реформи» має один суттєвий недолік. Вона спрацьовує лише тоді, коли в аудиторії сидять друзі України. Виходьте з того, що це не завжди так. Частина аудиторій належить до тих, кому Україна стоїть впоперек горла і які розберуть ваші виступи на цитати, підсумовуючи «ну я ж вам казав, там безнадійне болото».

Know your audience! Пам’ятайте, в Європі теж є протистояння – між тими, хто з Україною, і тими, хто тільки й шукає привід, аби нас віддати Росії. Не будьте «корисними ідіотами» на службі останніх.

Alexander Scherba – посол України в Австрії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh