Авторські статті

Посол звернувся до українців під час виступів перед закордонними аудиторіями не показувати Україну безнадійною державою

Не хотів писати, але все ж таки мабуть треба…

Дорогі представники громадянського суспільства, експерти, маю до вас прохання. Коли виступаєте перед закордонними аудиторіями, було б добре, якби після ваших виступів не лишалося відчуття, що Україна це безнадійне болото.

По-перше, ви самі знаєте, що це не так. Так навіщо ці детальні розповіді, чому ви «не такі оптимістичні, як попередній доповідач»? (це при тому що від виступу попереднього доповідача вже хотілося стрибнути у вікно).

А по-друге, ваша стратегія «напустити тьми, аби Європа стурбувалася і почала тиснути на владу, аби та робила реформи» має один суттєвий недолік. Вона спрацьовує лише тоді, коли в аудиторії сидять друзі України. Виходьте з того, що це не завжди так. Частина аудиторій належить до тих, кому Україна стоїть впоперек горла і які розберуть ваші виступи на цитати, підсумовуючи «ну я ж вам казав, там безнадійне болото».

Know your audience! Пам’ятайте, в Європі теж є протистояння – між тими, хто з Україною, і тими, хто тільки й шукає привід, аби нас віддати Росії. Не будьте «корисними ідіотами» на службі останніх.

Alexander Scherba – посол України в Австрії

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.