Новини з Австрії

Посол України: австрійські компанії мають піти з Росії

Посол України в Австрії Василь Хімінець вимагає, щоб австрійські компанії пішли з російського ринку. Вони не повинні допомагати президенту росії путіну та росіянам фінансувати агресивну війну проти України, сказав Хімінець в інтерв’ю телеканалу ORF-ZiB 2 у п’ятницю ввечері.

В останні кілька днів Raiffeisen Bank International (RBI), зокрема, зазнав тиску через свою відданість росії. Майже вся рада директорів, включаючи генерального директора Йохана Штробля, була внесена до списку, щоб бути рекомендованим до санкцій. Наразі банк також звинувачують у наданні відтермінування за кредитами російським солдатам. У RBI кажуть, що це потрібно згідно із законом.

Окрім міжнародного права, є й моральні питання, сказав Хімінець. Однак загалом він підкреслив, що Австрія вже досягла величезних успіхів «гуманітарними проектами» та «фінансово-економічною допомогою». Це внесок у те, щоб ми продовжували існувати.

Посол України наголосив, що його країна найбільше зацікавлена у якнайшвидшому припиненні війни. Але це можливо лише в тому випадку, якщо росія піде з України і згодом буде притягнута до відповідальності. Він нагадав, що президент Володимир Зеленський уже представив «мирний план із десяти пунктів». «Але Росія не зацікавлена у переговорах».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України