Посол Сербії в Чорногорії оголошений персоною нон-грата – йому запропонували залишити країну

Посол Сербії в Чорногорії Володимир Божович оголошений персоною нон-грата, і йому запропонували залишити Чорногорію, повідомило Міністерство закордонних справ Чорногорії

Рішення ухвалене “після тривалого і постійного втручання у внутрішні справи Чорногорії, поведінку та заяви, несумісні із звичними та прийнятними стандартами дипломатичного представництва, після кількох усних та письмових попереджень про неприйнятність такої поведінки”. Безпосередньою причиною оголошення посла персоною нон-грата стала його заява, в який він оголосив рішення зборів в Подгориці в 1918 році про приєднання до Сербії “визволенням” і вираженням “вільної волі чорногорського народу”.

У листопаді 1918 року «Подгорицька скупштина» (збори) ухвалила рішення про позбавлення влади чорногорської династії Негошів і об’єднання Чорногорії із Сербією.

1 грудня 1918 року Чорногорія, позбувшись своєї державності, увійшла до складу Королівства сербів, хорватів і словенців (яке пізніше отримало назву Югославія).

Ті з чорногорців, хто не погодився з втратою Чорногорією незалежності, 11 років продовжували партизанський опір, в якому брали участь тисячі людей, але вони потерпіли поразку. За неофіційними даними, в боротьбі за незалежність загинуло понад 3000 чорногорців.
Згідно із рішеннями чорногорського парламенту від 29 листопада 2018 року т. зв. Подгорицька скупштина є незаконним та нелегітимним зібранням, через яке Чорногорія втратила державний суверенітет.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh