ЄС|NATO

Посол Сербії в Чорногорії оголошений персоною нон-грата – йому запропонували залишити країну

Посол Сербії в Чорногорії Володимир Божович оголошений персоною нон-грата, і йому запропонували залишити Чорногорію, повідомило Міністерство закордонних справ Чорногорії

Рішення ухвалене “після тривалого і постійного втручання у внутрішні справи Чорногорії, поведінку та заяви, несумісні із звичними та прийнятними стандартами дипломатичного представництва, після кількох усних та письмових попереджень про неприйнятність такої поведінки”. Безпосередньою причиною оголошення посла персоною нон-грата стала його заява, в який він оголосив рішення зборів в Подгориці в 1918 році про приєднання до Сербії “визволенням” і вираженням “вільної волі чорногорського народу”.

У листопаді 1918 року «Подгорицька скупштина» (збори) ухвалила рішення про позбавлення влади чорногорської династії Негошів і об’єднання Чорногорії із Сербією.

1 грудня 1918 року Чорногорія, позбувшись своєї державності, увійшла до складу Королівства сербів, хорватів і словенців (яке пізніше отримало назву Югославія).

Ті з чорногорців, хто не погодився з втратою Чорногорією незалежності, 11 років продовжували партизанський опір, в якому брали участь тисячі людей, але вони потерпіли поразку. За неофіційними даними, в боротьбі за незалежність загинуло понад 3000 чорногорців.
Згідно із рішеннями чорногорського парламенту від 29 листопада 2018 року т. зв. Подгорицька скупштина є незаконним та нелегітимним зібранням, через яке Чорногорія втратила державний суверенітет.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України