Новини з Австрії

Серія нападів потрясла єврейську громаду Граца і всієї Австрії

Після двох нападів на синагогу Граца невідомим з бейсбольною битою атакований і президент єврейської громади

У середу на стіні синагоги були нанесені графіті, а в суботу ввечері вікна були розбиті камінням. У суботу ж увечері агресія завершилася нападом невідомого з бейсбольною битою на президента єврейської громади Елі Розена.

Розен хотів в суботу ввечері загнати свою машину на територію єврейського центру. На вулиці він помітив чоловіка в кепці, який кидав каміння у двір. Він був схожий на підозрюваного, знятого камерами відео спостереження, під час нападу на синагогу в суботу вдень. Коли Розен вийшов з машини, незнайомець негайно атакував президента з бейсбольною битою.

«На щастя, я зміг знову сісти в машину», – описує напад Розен. Потім зловмисник вдарив бейсбольною битою автомобіль і зник.

Поліція Граца почала розслідування. Задіяно також Федеральне відомство по захисту Конституції і боротьбі з тероризмом і спецпідрозділ «Кобра». Зв’язок між усіма атаками в будь-якому випадку очевидним, заявляють в поліції. Заходи безпеки навколо синагоги були посилені. Сам центр і президент громади взяті під охорону.

«Антисемітизм немає місця в нашому суспільстві. Той, хто нападає на євреїв, атакує наріжні камені нашого демократичного співіснування », – заявив в суботу ввечері міністр внутрішніх справ Карл Нехаммер.

Міністр внутрішніх справ оголосив, що в понеділок він запросить на зустріч Елі Розена і президента єврейської громади Відня Оскара Дойча, а також інших представників єврейської громади. Необхідно обговорити поточну ситуацію. Федеральний президент Олександр Ван дер Беллен і федеральний канцлер Себастьян Курц також найрішучішим чином засудила напад.

За матеріалами: https: //kurier.at/
Фото: Martin Siepmann / Westend61 / picturedesk.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України