Новини з Австрії

В Австрії після ампутації пацієнтові не тієї ноги в лікарнях проводяться комплексні перевірки безпеки

Після того, як пацієнту ампутували другу ногу на минулому тижні в австрійській клініці Фрайштадт, медична влада Верхньої Австрії (OÖ Gesundheitsholding) у вівторок надала інструкцію про додаткові заходи безпеки в лікарнях.

По суті, мова йде про послідовне застосування передбачених заходів забезпечення якості та перевірок безпеки – в кінці кінців, саме ці процедури не були належним чином проведені напередодні операції. Обидві ноги 82-річного чоловіка пошкоджені через перенесені раніше захворювання. Була необхідна ампутація стегна лівої ноги. Однак перед операцією у вівторок була відзначена не та нога, що в лікарні пояснили «трагічною помилкою лікування». Фатальна плутанина була виявлена ​​в четвер при зміні пов’язки. Друга нога пацієнта тепер також буде ампутована від середини стегна. Операція повинна відбутися найближчим часом. Пацієнту і його родичам була запропонована психологічна допомога.

Поки зрозуміло лише те, що помилка сталася через людський фактор

Лікуючий лікар в даний час не виконує обов’язки за власним бажанням. Прокуратура Лінца в даний час розслідує факт злочинної недбалості. Крім того, департамент охорони здоров’я замовив перевірку в Klinikum Freistadt, яка повинна відбутися в найближчі дні.

У вихідні дні проводилися опитування з використанням міжнародного інструменту аналізу помилок – так званого «Лондонського протоколу». Що саме стало причиною фатальної помилки, поки не зрозуміло. Однак у вівторок співробітникам нагадали про дотримання всіх вимог – наприклад, при заповненні різних документів і чек-листів. При кожній перевірці безпеки відповіді слід порівнювати з наявними паперами. Якщо є які-небудь розбіжності, процес необхідно негайно зупинити і прояснити проблему. Крім того, посилено навчання по контрольному списку безпеки, і є вимога додавати відсутні дані при обговоренні хірургічної програми або звертатися до пацієнта з цього приводу.

«Перш за все, ми хотіли б вибачитися перед пацієнтом і його сім’єю і висловити нашу занепокоєність», – підкреслили керівники директора Франц Харнонкур, Карл Ленер і Харальд Шёффль.

«На жаль, помилки можуть відбуватися всюди, де працюють люди, в тому числі в лікарні». Тепер мова йде про те, щоб подібні помилки не повторилися. Керівників лікарні, однак, підкреслили своє «повна довіра» до персоналу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України