Поради лікарів: як відрізнити небезпечний коронавірус від звичайної застуди

На що потрібно звернути увагу при першому нездужанні.

На 05.02.2020 коронавірусом 2019-nCoV заразилися 20 600 людей, що вже перевищує число випадків захворювання в період епідемії атипової пневмонії (SARS) 2002-2003 років, із-за якої загинуло майже 800 людей у всьому світі. На сьогодні відомо, що число загиблих від коронавіруса 2019-nCoV зросла до 479 осіб, при цьому ще більше 3 тис. нових підтверджених випадків захворювання зареєстровано в провінції Хубей, де і була виявлена спалах.

З чого все почалося?

В кінці минулого року в Китаї у місті Ухань провінції Хубей, були зафіксовані випадки пневмонії. Вірус, який її викликав, не відповідав ні одному відомому раніше, тому фахівці дали йому назву 019-ncoV. Зараження місцевих жителів і туристів відбулося стрімко — сьогодні хворі зафіксовані в Південній Кореї, Австралії, Таїланді, Японії, Канади, В’єтнамі, США, Німеччині, Сінгапурі, Непалі, Франції, Камбоджі, Малайзії, поодинокі випадки є і в Росії.

Як можна заразитися коронавірусом?

Коронавіруси передаються від тварин людям. Також вже є випадки зараження людини від людини. Дослідження показали, що важкий гострий респіраторний синдром передається від тварин людям, а близькосхідний респіраторний синдром — від верблюдів. Кілька відомих коронавірусів циркулюють у тварин, які ще не заразили людей. Вірус 019-ncoV може передаватися повітряно-крапельним шляхом, а також контактним способом, наприклад, через дотик немитими руками до очей.

Як виявляється вірус?

Загальні ознаки інфекції включають:

респіраторні симптоми,

лихоманку,

сухий кашель,

утруднене дихання,

задишку.

У більш важких випадках інфекція може викликати пневмонію, важкий гострий респіраторний синдром, ниркову недостатність і навіть призвести до смерті.

Які заходи профілактики існують?

Знизити ризик зараження вірусом допоможуть нехитрі рекомендації ВООЗ:

  • регулярно мийте руки з милому;
  • при кашлі і чханні використовуйте чисту серветку або прикривайте рот і ніс зігнутим ліктем;
  • готуйте м’ясо і яйця достатню кількість часу;
  • по можливості уникайте відвідування ринків, особливо в районах, де в даний час спостерігаються випадки появи нового коронавіруса;
  • обов’язково провітрюйте приміщення та проводьте щоденне вологе прибирання.

Зрозуміти, що ви захворіли, можна за наступними симптомами, які схожі з грипом: виражена інтоксикація, підвищення температури, сухий кашель, утруднене дихання і відчуття нестачі повітря. При появі скарг необхідно відразу ж звернути до лікаря. Як зазначають медики, на сьогоднішній день не існує єдиного препарату з доведеною ефективністю в боротьбі з новим коронавірусом, тому для терапії використовують різні ліки і самолікування тут може призвести до непередбачених наслідків.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh