Поради

Поради лікарів: як відрізнити небезпечний коронавірус від звичайної застуди

На що потрібно звернути увагу при першому нездужанні.

На 05.02.2020 коронавірусом 2019-nCoV заразилися 20 600 людей, що вже перевищує число випадків захворювання в період епідемії атипової пневмонії (SARS) 2002-2003 років, із-за якої загинуло майже 800 людей у всьому світі. На сьогодні відомо, що число загиблих від коронавіруса 2019-nCoV зросла до 479 осіб, при цьому ще більше 3 тис. нових підтверджених випадків захворювання зареєстровано в провінції Хубей, де і була виявлена спалах.

З чого все почалося?

В кінці минулого року в Китаї у місті Ухань провінції Хубей, були зафіксовані випадки пневмонії. Вірус, який її викликав, не відповідав ні одному відомому раніше, тому фахівці дали йому назву 019-ncoV. Зараження місцевих жителів і туристів відбулося стрімко — сьогодні хворі зафіксовані в Південній Кореї, Австралії, Таїланді, Японії, Канади, В’єтнамі, США, Німеччині, Сінгапурі, Непалі, Франції, Камбоджі, Малайзії, поодинокі випадки є і в Росії.

Як можна заразитися коронавірусом?

Коронавіруси передаються від тварин людям. Також вже є випадки зараження людини від людини. Дослідження показали, що важкий гострий респіраторний синдром передається від тварин людям, а близькосхідний респіраторний синдром — від верблюдів. Кілька відомих коронавірусів циркулюють у тварин, які ще не заразили людей. Вірус 019-ncoV може передаватися повітряно-крапельним шляхом, а також контактним способом, наприклад, через дотик немитими руками до очей.

Як виявляється вірус?

Загальні ознаки інфекції включають:

респіраторні симптоми,

лихоманку,

сухий кашель,

утруднене дихання,

задишку.

У більш важких випадках інфекція може викликати пневмонію, важкий гострий респіраторний синдром, ниркову недостатність і навіть призвести до смерті.

Які заходи профілактики існують?

Знизити ризик зараження вірусом допоможуть нехитрі рекомендації ВООЗ:

  • регулярно мийте руки з милому;
  • при кашлі і чханні використовуйте чисту серветку або прикривайте рот і ніс зігнутим ліктем;
  • готуйте м’ясо і яйця достатню кількість часу;
  • по можливості уникайте відвідування ринків, особливо в районах, де в даний час спостерігаються випадки появи нового коронавіруса;
  • обов’язково провітрюйте приміщення та проводьте щоденне вологе прибирання.

Зрозуміти, що ви захворіли, можна за наступними симптомами, які схожі з грипом: виражена інтоксикація, підвищення температури, сухий кашель, утруднене дихання і відчуття нестачі повітря. При появі скарг необхідно відразу ж звернути до лікаря. Як зазначають медики, на сьогоднішній день не існує єдиного препарату з доведеною ефективністю в боротьбі з новим коронавірусом, тому для терапії використовують різні ліки і самолікування тут може призвести до непередбачених наслідків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України