Популярність лікування за кордоном: цифри та факти

Медичний туризм — це організація лікування людей за кордоном. Зазвичай пацієнти звертаються до іноземних клінік через можливість доступу до сучасного обладнання, новітніх ліків та методів, які недоступні вдома. Часто отримання медичних послуг поєднується з відпочинком на курортах та ознайомленням з місцевими пам’ятками.

За даними сервісу пошуку клінік Bookimed, пацієнти з країн СНД найчастіше їдуть за кордон для лікування онкології та онкогематології. Вони звертаються до медустанов Ізраїлю, Туреччини або до європейських клінік. Крім того, серед поширених запитів — неврологія, трансплантація органів, ортопедія, кардіохірургія. Затребувана також пластична та реконструктивна хірургія — для таких послуг часто обирають клініки Таїланду, Індії, Південної Кореї, Таїланду, Туреччини.

Медичний туризм у цифрах

Термін «медичний туризм» з’явився наприкінці 80-х років XX століття, але сама сфера почала розвиватися з початку 2000-х. Популяризації цього напряму сприяють процеси глобалізації. Сучасний ринок медичних послуг характеризується розгалуженою інфраструктурою, а його вплив на національні системи охорони здоров’я зростає. Це підтверджується наступними даними.

  1. За інформацією видання «Medical travel», щорічно близько 30 мільйонів пацієнтів звертаються за лікуванням в клініки за межами країни їх проживання.
  2. Пошукова система Google щодня реєструє понад 130 мільйонів запитів на інформацію щодо лікування за кордоном.
  3. Сьогодні на медичний туризм припадає 14% доходів від туристичної сфери в цілому. Фахівці прогнозують, що до 2022 року цифри збільшаться на 30%.
  4. Світовий ринок медичного туризму оцінюється в $ 439 мільярдів на рік.
  5. Перше місце у світі за рівнем обслуговування пацієнтів належить Ізраїлю.
  6. Лідерами медичного туризму є Німеччина та Ізраїль. Щорічно німецькі клініки приймають близько 70 тисяч пацієнтів з-за кордону, а медустанови Ізраїлю — понад 30 тисяч.
  7. У СНД лідером медичного туризму є Росія — 72%, Україна і Казахстан в межах 12-15%.

Чому зростає попит на лікування за кордоном

Люди цікавляться лікуванням за межами країни проживання з різних причин. Наприклад, бажаючи звірити результати обстеження з тими, що були отримані вдома.

Основними чинниками, які свідчать на користь зарубіжних клінік, є:

– швидкість обслуговування через відсутність бюрократії;

– технічна оснащеність медичних установ (обладнання для малотравматичних операцій, високоточні установки для променевої терапії тощо);

– великий вибір препаратів для медикаментозного лікування, які пройшли суворий контроль якості;

– кваліфікація та досвід докторів: термін отримання професії лікаря у Франції становить 8-11 років, в Німеччині — 11-12 років, в Ізраїлі — 12 років. Багато фахівців навчаються і проходять стажування в провідних європейських і американських медустановах.

У більшості сучасних іноземних клінік застосовується мультидисциплінарний підхід. Пацієнта ведуть відразу кілька лікарів, які спільно складають програму лікування. Кожен з них має свою зону відповідальності, що дозволяє мінімізувати ризик лікарської помилки.

Важливим аспектом є й психологічний комфорт. У зарубіжних медцентрах значна увага приділяється формуванню позитивного настрою у пацієнтів. Підтримка особливо важлива для людей, які борються з онкологічними захворюваннями.

В умовах глобальної економічної конкуренції феномен медичного туризму змушує медицину розвиватися швидкими темпами за рахунок сучасних технологій і поліпшення обслуговування пацієнтів. Але незважаючи на переконливу статистику медичного туризму, пацієнтам варто отримати інформацію про акредитацію установ (наприклад, JCI, ISO) та пропоновані послуги. Важливо ознайомитися з професіональною діяльністю лікаря, його досвідом і поспілкуватися з його колишніми пацієнтами.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh