Популярні міфи про коронавірус, яким не варто вірити

Хвороба, вперше заявила про себе в Китаї, охоплює все більше країн. Про вірус вже існує чимало міфів. Чи є в них доля правди? Ми дізналися у експертів.

Іван Коновалов

К. м. н., доцент кафедри інфекційних хвороб ФГАОУ ПІД РНІМУ ім. Пирогова

1. Інкубаційний період триває два тижні

— Не завжди так. Раніше вважалося, що інкубаційний період становить від 14 до 27 днів, але зараз є дані про те, що захворіти можна через два-три дні після контакту з джерелом інфекції.

2. Носій інфекції має ознаки ГРВІ

— Інформація вірна лише частково. Симптоми коронавіруса схожі з ознаками ГРВІ або грипу. Але спостереження показали, що носій інфекції може залишатися здоровим або хворіти в легкій формі без ярковиражених симптомів, особливо це характерно для молодих людей.

3. Для європейців менш небезпечна хвороба

— Припущення не підтвердилося. Про це свідчить нинішня ситуація в Італії. Тяжкий перебіг захворювання та летальні випадки спостерігаються і серед представників інших національностей. Кількість випадків зараження, тяжкого перебігу та летальних випадків серед жителів КНР вище з-за того, що саме там виникла перша спалах ще до організації карантинних заходів, а також у зв’язку з більшою щільністю населення. Важливим фактором поширення нового типу коронавіруса послужило збіг спалаху святкування китайського Нового року, коли традиційно жителі Піднебесної повертаються на батьківщину, а також КНР відвідує велика кількість туристів, згодом вони повертаються в різні країни, стаючи джерелом інфекції.

4. Частіше хворіють люди старше 60 років

— Хворобіи схильні всі вікові групи, однак якщо серед дітей та молодих людей хвороба протікає в стертій або дуже легкій формі, особи старше 60 років, особливо з хронічними захворюваннями серцево-судинної, легеневої системи, онкологічними захворюваннями, діабет, астмою, імунодефіцитом, завзяті курці помирають набагато частіше. Статистично чоловіки частіше хворіють важче, ніж жінки.

5. З настанням теплої весни випадків захворювань стане менше

— Ні, фактор сезонності тут ні при чому, вірус не боїться тепла. Первинний спалах виник в Китаї, в даний час триває поширення в Південній Кореї, клімат цих країн досить м’який. Прогнозувати тривалість епідемії зарано, за попередніми оцінками, це 4-10 місяців.

6. Коронавірус не небезпечніше грипу

— Це так. Незважаючи на поширення інфекції за межі Китаю, хвороба не більш значуща, ніж той ж грип, кір, коклюш. Наприклад, кожен рік у світі від грипу помирає від 250 тис. до 650 тис. осіб. Так, у США на початок березня 2020 року вже зареєстровано понад 15 тис. летальних випадків від сезонного грипу. На сьогоднішній день коронавірусом заразилося 89 тис. осіб (дані на 2 березня), з них загинуло близько 3 тис. пацієнтів.

Ігор Ніканоров

Старший науковий співробітник петербурзького НДІ грипу

7. У дитячих садках скасовують ранки через коронавірус

— Скоріше це карантинна захід, необхідний для боротьби з грипом. Якщо відсоток хворих дітей досягає певних значень, від проведення масових заходів відмовляються.

8. Щоб не захворіти, їздити в інші країни не можна

— Не слід відвідувати країни, де зафіксовано велику кількість випадків зараження (Китай, Корея, Італія, Іран). Приводів для відмови від будь-яких поїздок немає, але треба дотримуватися профілактичні заходь, вони не відрізняються від засобів захисту від інших респіраторних вірусних інфекцій: грипі, аденовірусі, ріновірусі. Важливо регулярно мити руки, бажано рідше бувати в місцях скупчення народу. Масові заходи часто стають причиною швидкого поширення повітряно-крапельних вірусних інфекцій, наприклад, щорічне зростання кількості захворювань припадає на період шкільних канікул, закінчення періоду відпусток восени.

9. Собаки і кішки — переносники коронавіруса

— Домашні тварини дійсно хворіють коронавірусом (мова йде про інший різновид), але для людей він не небезпечний. Немає доказів, що собаки і кішки можуть бути переносниками COVID-19.

10. Пора запасатися продуктами, скоро для всіх нас оголосять карантин

— Паніка не має підстав, мова не йде про катастрофу, вживаються всі заходи, щоб її уникнути. Не слід довіряти фальшивим повідомленням, якими рясніє інтернет. Зараз, наприклад, повідомляють про тисячі хворих у Москві. Це невірна інформація.

На замітку

Якщо ви купили путівку в Італію, Корею, Іран, зверніться до туроператорів з проханням про заміну місця відпочинку або про перенесення строків поїздки. Якщо куплені квитки на літак, оплачено проживання в готелі, повернути витрачені гроші можна, звернувшись за місцем придбання послуг.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh