Пішов з життя письменник Стенлі Мервін – лауреат престижної премії

Помер поет, письменник і перекладач Вільям Стенлі Мервін, йому був 91 рік. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на представників видавництв Copper Canyon Press і Merwin Conservancy. Мервін помер уві сні у своєму будинку на гавайському острові Мауї.

Мервін закінчив Пристонський університет, перекладав з іспанської, французької та латини, згодом він випустив переклади віршів Осипа Мандельштама і Пабло Неруди. Всього за своє життя Мервін випустив понад 20 книг.

У 1960-і роки став відомий як автор антивоєнних віршів, виступав проти війни у В’єтнамі. У 1971 році йому присвоїли Пулітцерівську премію в області поезії за книгу «Носій сходів», однак Мервін відмовився від неї, заявивши, що зробить це «хіба що як привід відкрито висловити сміттям, які відчувають багато американців [за участь у в’єтнамському конфлікті]».

Він також відмовився від членства в Національному інституті мистецтв і літератури (нині Американської академії мистецтв і літератури), альо передумавши в 1977 році. У 2005 році він отримав Національну книжкову премію США за книгу «Міграція», в 2009 році – одному Пулітцерівську премію за книгу «Тінь Сіріуса». Також він є володарем золотої медалі Академії мистецтв США. У 2010 році Мервін був обраний поетом-лауреатом США – офіційним поетом Бібліотеки конгресу, що обирається строком на один рік.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh